női kézilabda NB I/B

2021.03.08. 17:40

A végén jól jött ki a lépés a Gólyáknak

A hajrát jobban bírta, így fontos két ponttal távozott Szentendréről a Szekszárdi Fekete Gólyák KC kézilabda-csapata a női NB I/B-s bajnokság hétvégi fordulójában.

2021.01.28 Szeskszárd Szekszárdon a sportcsarnokban a szekszárdi Fekete Gólyák csapata fogadta a Mohács csapatát. Fotó: Makovics Kornél

Forrás: TN-archív

A rengeteg elmaradt mérkőzés miatt nehéz átlátni a káoszon a női NB I/B nyugati csoportjában, de célja elérése érdekében fontos mérkőzés várt a Szekszárdra a két hellyel hátrébb álló szentendreiek otthonában.

Az első szűk negyedórában döcögött a Fekete Gólyák játéka, sem védekezésben, sem támadásban nem akart összeállni a csapat (11. perc: 6–3). Időkérés után „felkeményedett” a vendégek hátsó alakzata, ami magával hozta a stabil kapusteljesítményt Szalai Szonja révén, a megszerzett labdákból pedig gyors lerohanásokkal eredményesek tudtak lenni. Kellettek is ezek a könnyű gólok, mert a felállt fal elleni támadójáték nehézséget okozott Borbándi István csapatának.

A második félidő sem hozott változást a szekszárdiak játékéban, hátul továbbra is jól dolgoztak Szabó Jankáék, a támadásokat viszont körülményesen, lassan és átláthatóan szőtték. A nehezen megszerzett négygólos előny az utolsó bő tíz percre elolvadt (49. p.: 18–18), pedig a korábbi mérkőzéseken tapasztalt nehéz periódus ekkor szokott bekövetkezni (Gárdonyban 30–25-re, Szombathelyen 32–28-ra maradtak alul). Ezúttal viszont összeszedetten játszott, s ami a még fontosabb, hogy 5–2-re megnyerte a véghajrát az FGKC, ezzel két pontot szerezve, ami a végelszámolásnál még sokat érhet.

Borbándi István: – Nagyon örülök a győzelemnek, s főleg annak, hogy a végjátékban higgadtak tudtunk maradni. A fő célunk a győzelem volt, amit el is értünk, a hibáinkat pedig elemezzük.

A Fekete Gólyákra vasárnap nem vár könnyű mérkőzés, hiszen a százszázalékos mérleggel listavezető Budaörsöt fogadja (kezdés: 18 óra).

Jegyzőkönyv

Női NB I/B, Nyugat, 15. forduló.

Szentendre NKE–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 20–23 (10–13).

Szentendre, zárt kapuk mögött. Vezette: Hornyik, Zörgő.

Szekszárd: SZALAI SZ. – Gulyás L. 2, Lengyelfalusy 4, Nagy Sz. 4 (3), SZABÓ J. 8 (2), Kaposvári 3, Kapás T. 1. Csere: Nagy T. (kapus), BENCZE D., Szolnoki, Keringer 1. Edző: Borbándi István. A Szentendre legjobb góllövői: Bűcs 7, Gaylhoffer 5.

10. Szentendre 11 2 2 7 272–307 6 11. Győr U20 7 2 1 4 188–192 5

12. DKKA U20 13 1 0 12 305–401 2

Borítóképünkön: Szabó Janka (a labdával) nyolc góljával a Gólyák egyik legjobbja volt a Szentendre ellen