Női kézilabda NB II

2021.03.10. 18:00

Közel került a kitűzött céljához a Tolna KC

T. N.

2021.02.28 Tolna. A tolnai sportcsarnokban fogadta a hazai Tolna csapata a Siófokot. Női kézilabda. NB II Fotó:Makovics Kornél

Forrás: MW-archívum

Visszavágott a Tolna KC csapata az őszi hétgólos vereségért a Marcalinak, közelebb kerülve ezzel a kitűzött cél eléréséhez.

Női NB II, Dél-nyugat, 15. forduló.

Tolna KC–Marcali VSZSE 27–23 (13–11).

Tolna, v.: Snóbli B., Snóbli Gy.

Tolna: SZABÓ A. – László 2 (1), PÁSZTOR K. 6, MAJSAI-SIPOS 9, Pásztor F. 1, Szmacska 5 (2), Konkoly 2. Cserék: Agócs (kapus), Szilágyi 2, Gajai, Bakó, Molnár-Steiner. Edző: Izsák Bálint.

Hétméteresek: 4/3, ill. 4/3.

Kiállítások: 12, ill. 14 perc.

Remekül kezdte a mérkőzést a Tolna, a 20. percben már hat góllal ellépett vendégétől, ez részben a remek védelmének és a kapuban Szabó Andrea jó teljesítményének volt köszönhető. Tetemes hátrányban a Marcali védekezést váltott, a belső védőik elkezdtek fellépkedni 9-10 méterre, a szélsőket pedig már az első perctől kivették a játékból, megnehezítve a hazaiaknak a gólszerzést. Ezzel a taktikával a félidőre két gólra faragták hátrányukat a somogyiak.

Fordulás után is maradt az ellenfél „nyitottfalas” védekezése, amivel vissza is jöttek a meccsbe (36. perc: 15–15). Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az iramot a Tolna diktálta, s nem engedte ki a vezetést a kezéből. Az utolsó tíz percet 7–4-re megnyerve a győzelem is meglett, ezzel egyre közelebb kerülve a kitűzött húsz ponthoz.

Izsák Bálint: – Nehézkes győzelem volt, de szerencsére jó úton haladunk, hogy a közelmúlt legjobb eredményét érjük majd el.

A Tolna legközelebb március 28-án a Veszprém vendégeként lép pályára.

Női NB II, Dél-nyugat, az állás

1. PEAC 14 14 0 0 515–372 28

2. DKKA U22 12 11 0 1 424–305 22

3. Nemesvámos 12 9 0 3 376–310 18

4. Veszprém 13 8 0 5 402–357 16

5. Hévíz 13 7 1 5 361–347 15

6. Siófok U22 10 7 0 3 340–305 14

7. Tolna 15 7 0 8 389–447 14

8. Marcali 11 4 0 7 308–345 8

9. BVSC-Zugló 15 3 1 11 408–460 7

10. B.boglár 13 3 0 10 316–465 6