kézilabda

2021.04.13. 17:36

A tolnaiak meglepetésre kikaptak, rangadót nyert a Hőgyész

Váratlan vereséget szenvedett hazai pályán a Tolna KC a női NB II-es bajnokság délnyugati csoportjában, míg a férfiaknál a Hőgyész SC értékes két pontot szerzett Bonyhádon a Mecseknádasd ellen.

Munkatársainktól

Tolna KC–Tungsram SE Nagykanizsa 18–24 (9–9)

Tolna, zárt kapuk mögött. V.: Hullmann, Weitner.

Tolna KC: SZABÓ A. – László K. 2, Pásztor K. 3, Majsai-Sipos 3, Szilágyi H. 2, Szmacska 5 (1), Konkoly 3. Csere: Agócs A. (kapus), Molnár-Steiner, Gajai, Pásztor F., Bakó. Edző: Izsák Bálint.

Kiállítások: 4, illetve 4 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 5/4.

Januárban pótolták a tolnaiak az őszről elhalasztott „odavágót”, ami ugyan szemszögükből nem indult jól, de a második félidőt és így a mérkőzést könnyedén nyerték. Abból a meccsből kiindulva bízhattak a két pont újbóli megszerzésében még úgy is, hogy ezúttal is rosszul kezdték a találkozót. Tizenhárom perc kellett az első hazai találathoz, de a jó védekezésüknek és remek kapusteljesítményüknek köszönhetően a zalaiak sem tudtak ellépni (1–3). Támadásban kapkodva és rengeteg technikai hibával játszott Izsák Bálint csapata, de a lövések nagy része is pontatlan volt.

Fordulás után tíz percig bírták tartani a lépést a tolnaiak, ekkor támadójátékuk kapkodóvá vált, nem volt meg a dinamika, továbbra is sok hibával és ötlettelenül játszottak. El is léptek három góllal a vendégek, akik mindent beleadva magabiztosan játszottak, megérdemelve a győzelmet.

Izsák Bálint, a tolnaiak vezetőedzője: – Mindenki a tudása alatt teljesített, nem volt sajnos egy húzóember, aki a hátán tudta volna cipelni a csapatot.

Expressz Zálog Mecseknádasd–Hőgyészi SC 22–25 (10–12)

Bonyhád, zárt kapuk mögött. V.: Horváth Z., Simó.

Hőgyész: HUDRA – Teimel M. 1, IGALI 7 (1), KECSKÉS L. 4 (1), Gadányi 3 (1), Kovács F. 2, Vojkovics I. 3. Csere: Farkas G. (kapus), HÉGER, Vald 3, Sipos M. 2, Oláh B. Edző: Bán Tamás.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3.

A mérkőzés napján derült ki, hogy három meghatározó játék (Szabó Tibor, Vojkovics Gyula, Nyitrai Miklós) mellett Kovács Dominik sem léphet pályára, aki a találkozó eredeti időpontjakor még nem rendelkezett kettős játékengedéllyel. Ennek tudatában úgy lépett pályára a Hőgyész, ahogy korábban a dunaföldváriak ellen: teher és különösebb elvárás nélkül. A nyolcadik percben vették át a vezetést a vendégek (3–2), s bár bő tíz perccel a vége előtt még visszakapaszkodott a Mecseknádasd (18-18), az előnyt nem engedték ki a kezeik közül.

Bán Tamás, a hőgyésziek vezetőedzője: – Hiányzóink ellenére is nagyszerű győzelmet arattunk. Ha a tiszta helyzeteinket értékesítjük, amiből volt jó pár, nagyobb arányú is lehetett volna a siker.

Ez következik

Hétvégén a Holler UFC is pályára lép, szombaton a kiskőrösieket fogadja. A Hőgyész vasárnap Szigetváron a Satelit SE-vel mérkőzik. Nőknél elhalasztott bajnokikat pótolnak, a Tolna KC legközelebb április 24-én a BVSC-Zugló otthonában játszik.