női kézilabda NB I/B

2021.04.12. 15:30

Bármelyik együttes nyerhetett volna

Nem vallott szégyent a dobogóra hajtó Kozármisleny otthonában a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, de pontot ez sem ért Borbándi István csapata számára, mely így az igen szoros középmezőny végére csúszott vissza.

NB I/B, Nyugat, 17. forduló.

Kozármisleny SE–Szekszárdi Fekete Gólyák KC 28–25 (16–11).

Kozármisleny, zárt kapuk mögött. Vezette: Fehér V., Kékesi K.

Szekszárd: Szalai Sz. – Gulyás L., Kaposvári A. 2, SZABÓ J. 7, Keringer 2, Nagy Sz. 1 (1), KAPÁS T. 1. Csere: Nagy A. (kapus), Csajkó 5, Lengyelfalusy 2 (1), Feri D. Szolnoki 3, Bencze D., Bognár Zs. 2, Bordán A. Baksai. Edző: Borbándi István.

Kiállítások: 6, ill. 12 perc + kizárás.

Hétméteresek: 0, ill. 6/2.

Bizakodva várhatta a baranyai túrát Borbándi István, a szekszárdiak vezetőedzője, ugyanis közel két hónap után ismét számíthatott Csajkó Eliza játékára, és a legutóbbi mérkőzést bokasérülés miatt kihagyó Szabó Janka is vállalni tudta a játékot. A találkozó eleje éppen utóbbiról szólt, három góljával 6–2-re tudtak ellépni a vendégek. A folytatást azonban a kiállítások határozták meg: húsz perc alatt kétszer is kettős, egyszer pedig szimpla emberhátrányba kerültek a szekszárdiak, a mislenyiek pedig élve a lehetőséggel összességében 6–0-ra nyerték az emberelőnyös periódusokat.

Ötgólos hátránnyal fordult a Szekszárd, s ha ez nem lett volna elég gond, Nagy Szilvia a második játékrész elején megkapta harmadik kettő percét, a védekezésben nagyon hatékony Kapás Tekla pedig bokasérülést szenvedett. Ennek ellenére a hajrában visszajöttek két gólra a vendégek (48. perc: 22–20), akiknek a végjátékban megvoltak a lehetőségeik, de kritikus pillanatokban hibáztak, így a nagy küzdés végül nem párosult pontszerzéssel.

Borbándi István: – Végre teljes csapattal tudtunk kiállni. A második félidő támadójátéka kimondottan tetszett, hiányérzetem a négy kimaradt hétméteres miatt van. Ezen a mérkőzésen bármelyik csapat nyerhetett volna, a számunkra megítélt kiállítások arányát azonban az első félidőben túlzónak találom.

A válogatott Olaszország elleni két világbajnoki selejtezője miatt hétvégén nem rendeznek fordulót. A Fekete Gólyák legközelebb április 24-én (szombat) a sereghajtó Dunaújvárosi Kohász KA U20-as csapata ellen lép pályára hazai környezetben.