női kézilabda NB I/B

2021.05.10. 19:11

Bennmaradást érhet a Fekete Gólyáknak a NEKA elleni siker

Nézők előtt fontos két pontot szerzett a Szekszárdi Fekete Gólyák KC NB I/B-s kézilabda-csapata, mely szoros hajrá után 31–30-ra legyőzte a NEKA együttesét.

Tudósítónktól

2021.05.08 Szekszárd. Szekszárdi FGKC-NEKA NB I/B-s kézilabda. Fotó: Makovics Kornél

Fotó: Makovics Kornél

Létfontosságú mérkőzés várt a szekszárdiakra, akiknek lehetőleg két pontra volt szüksége a NEKA ellen a másodosztályú tagságuk meghosszabbításához. Talán ez a tét is rányomta bélyegét a játékosok mérkőzés eleji produkciójára, ekkor pontatlan lövések és védekezési hibák jellemezték játékukat.

A két-három gólos hátrányt az első félidő végére ledolgozták Nagy Szilviáék, így a szünet után új meccs kezdődött. A második harminc percben támadásban és védekezésben is sokkal okosabban és pontosabban játszott a Fekete Gólyák, mely kilenc perccel a vége előtt egy 5–2-s sorozattal a találkozó legnagyobb különbségét alakította ki (27–21).

A vendégek ekkor védekezést váltottak, a 4-2-es felállást a szekszárdi támadószekciónak nem sikerült jól lereagálnia, az eladott labdák és elhamarkodott lövések következtében újra közelebb jött a fiatal és sikerre éhes vendégcsapat. Ehhez az is kellett, hogy az 53. minutumtól hat percig folyamatosan emberhátrányban legyen a Szekszárd, ami komoly fennakadásokat eredményezett elöl is, hátul is. Az akadémisták igen szorossá tették a hajrát, de fordítani nem tudtak, így végül mindkét bajnoki pont Szekszárdon maradt.

Női NB I/B, Nyugat, 20. forduló.

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–

Nemzeti Kézilabda Akadémia 31–30 (14–14).

Szekszárd, 50 néző. Vezette: Szöllősi D., Szöllősi S.

Szekszárd: Szalai Sz. – Gulyás L. 2, Csajkó 6, Szabó J. 4 (2), Keringer 2, Nagy Sz. 8 (5), Kapás 6. Csere: Nagy A. (kapus), Bognár Zs., Kaposvári 1, Lengyelfalusy 2, Szolnoki N., Ambrus K., Bencze D., Bordán A. Baksai. Edző: Borbándi István.

Kiállítások: 6 perc + kizárás, illetve 4 perc.

Hetesek: 7/7, illetve 3/2.

A bajnokságból még két forduló van vissza: a Szekszárd szombaton a listavezető Budaörshöz utazik, zárásként pedig május 23-án a nagyatádi Rinyamenti KC-t fogadja.

Ismét csapatként győzött az FGKC

Borbándi István, a szekszárdiak edzője: – Az elejét túlizgulták a lányok, és sok rossz döntést hoztak, ez azonban nem tette tönkre az önbizalmunkat. Jól jött a szünet, az 57. percig szinte behozhatatlan előnyre tettünk szert, de a végjátékban a sok kiállítás és a védekezésváltás a vendégek részéről majdnem végzetesnek bizonyult. Gratulálok a lányoknak, mert ezúttal is csapatként tudtunk győzni!