labdarúgó megyei II. osztály

2021.06.14. 14:28

A vereség sem tudta elrontani a nagymányoki aranyünnepet

Vereséggel zárta a 2020/2021-es megyei másodosztályú labdarúgó-bajnokságot az aranyérmes Nagymányoki SE. Győzelemmel búcsúzott viszont a Dunakömlőd és a Fadd, a Simontornya és a Tolna együttesének viszont mérkőzés nélkül ért véget a szezonja.

Munkatársainktól

2021.06.12 Nagymányok. Nagymányok-Szekszárdi UFC Megye II. focimeccs. fotó: Makovics Kornél

Rajt-cél győzelmet aratott a megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság 2020/2021-es szezonjában a Nagymányoki SE. Bodó József játékos-edző csapata az első fordulóban Kisdorogon aratott 11–1-es sikerével állt a tabella élére, a hetedik fordulótól pedig egyedül, már pontkülönbséggel vezette a bajnokságot.

A rapszodikus idényben a nagymányokiak szinte végig egyenletes teljesítményt nyújtottak, a huszonkét mérkőzésből tizennyolcat megnyertek. A Simontornya TC-vel (2–2) és az ezüstérmet szerző Tolna VFC-vel (2–2) döntetlenre végeztek Tálas Zoltánék, míg utóbbi együttes ellen (0–3), valamint a hétvégi záró fordulóban a Szekszárdi UFC második számú csapatával szemben maradtak alul.

A nagymányokiak szerezték a legtöbb gólt (107), a Tolna (23) után és a címvédő, végül bronzérmet szerző Bonyhád-Börzsönnyel holtversenyben pedig a második legkevesebb találatot kapták (29).

A Szekszárd II elleni találkozó után került sor a bajnoki aranyérmek kiosztására, amiket a Magyar Labdarúgó-szövetség Tolna Megyei Igazgatóságának részéről Sebestyén Ágoston társadalmi elnökségi tag adott át. A gólkirályi cím is Nagymányokra került Bodó József személyében, aki lapunknak elmondta, a következő szezonra szeretnék megerősíteni a keretet, céljuk pedig nem lehet más, mint a címvédés.

Két különdíj is gazdára talált szombaton: a szezon legjobb nagymányoki ifjúsági játékosa Kajtár Viktor lett, míg a felnőtteknél ezt a címet Pál István érdemelte ki.

Eredmények

Nagymányoki SE–Szekszárdi UFC 2–5 (1–1)

Nagymányok, 150 néző. V.: Kiss G. (Petrovics, Debreceni K.).

Nagymányok: Schanczenbacher Z. (Pakurár, 64.) – Kosztanccsek, Tálas, Kajtár V. (Kertész G., a szünetben), Feik – Gere, Buzás A. – Bajkai (Lajos D., a szünetben), Pál István, Harangi (Majlinger, 64.) – Miklós T. (Bodó J., a szünetben).

Szekszárd II: Kocsmár (Kenéz, 87.) – Pilisi G., Lőrinc L., Rátkai, Torma – Tolnai L. (Péter D., a szünetben), Rafael Gy. (Török Á., 52.) – Sütő, Csiki (Temesi, 32.), Wirth – Héhn (Bierer, 66.). Edző: Vizdár Zsolt.

A mérkőzést megelőzősen sorfalat állva fogadták a vendégek az öltözőből kijövő bajnok hazaiakat. A találkozón mutatott játék alapján nem lehetett megállítani, melyik csapat szerzett aranyérmet.

Gól: Miklós T. (30.), Feik (65.), illetve Sütő (43., 47., 66.), Péter D. (52.), Kocsmár (80., 11-esből).

Kiállítva: Kosztancsek (87.), Tálas (88.).

Jók: Tálas, Feik, illetve Kocsmár, Sütő, Rátkai, Péter D.

Kisdorogi FC–Dunakömlődi SE 1–4 (1–3)

Kisdorog, 100 néző. V.: Álló (Dienes G., Szigeti I.).

Kisdorog: Preiszig – Varga A., Pálinkás N., Horváth P., Varga Á. (János K., 83.) – Bordi, Dézsi, Páli, Szabó D. – Schiller A. (Pálinkás E., 6., Koszter, 63.), Horváth G. Edző: Brunner Attila.

Dunakömlőd: Tarczal – Widemann, Kern M., Holweiger R., Adorján T. (Világ A., 48.) – Farkas P., Bráz, Balogh P., Csikós – Horváth J., Szlucska. Edző: Kollarics Zsolt.

A hazai csapat egy szezonra való helyzetet kihagyott, a lelkes vendégek így könnyedén megnyerték a mérkőzést.

Gól: Bordi (35., 11-esből), illetve Szlucska (41., 86.), Bráz (5.), Farkas P. (15.).

Jók: Bordi, Dézsi, illetve Tarczal, Bráz, Farkas P., Szlucska, Balogh P. Ifi: 2–6.

Madocsa SE–Faddi SE 2–4 (1–3)

Madocsa, 50 néző. V.: Szabó P. (Kapéter J., Csobot L.).

Madocsa: Müller R. – Szívós P., Kern T., Hahn, Araczki I. – Eke, Rein, Hosnyánszki T. (Herger, a szünetben), Nyulasi (Baksa, 60.) – Süvöltös J. (Szívós K., 72.), Böde I. Edző: Böde Dániel.

Fadd: Szalai Á. – Keresztes G., Gerendai G., Erdei I. (Gász, 54.), Kiss B. (Zörényi, 60.) – Fehér K. (Papp J., 75.), Asztalos, Antus (Pápai, 54.) – Szabó M., Szabó B., Tóth D. (Sallai, 86.). Edző: Vida Tamás.

Sportszerű mérkőzésen megérdemelten vitték el a három pontot a vendégek. A rutinos gólvágónak, Süvöltös Józsefnek nem sikerült góllal búcsúznia emlékezetes, szép pályafutása után.

Gól: Böde I. (45.), Szívós K. (80.), illetve Szabó B. (12., 33., 53., a második 11-esből), Antus (8.).

Jók: Szívós P., Hahn, Eke, Süvöltös J., illetve Szabó B., Szabó M., Asztalos, Gerendai G., Tóth D., Pápai. Ifi: elmaradt.

A Simontornya TC–Tolna VFC felnőttmérkőzés a hazaiak sérüléshulláma miatt elmaradt, a három bajnoki pontot 3–0-s eredménnyel a vétlen csapat kapja meg. Az ifimérkőzésen 7–2-es vendégsiker született.

Korábban játszották: Őcsény SK–Mórágyi SE 1–6, Aparhanti SE–Bonyhád-Börzsöny SE 1–5.