labdarúgó megyei II. osztály

2021.08.30. 16:05

Győzelemmel kezdték a szezont a címvédő mányokiak

A címvédő Nagymányoki SE győzelemmel indította, míg az újonc ASE Paks vereséggel kezdte a megyei II. osztály 2021/2022-es idényét.

Tudósítóinktól

2021.08.28 Aparhant. Aparhant SE-Bonyhád-Börzsöny SE megye II. Labdarugás Fotó:Makovics Kornél

Tolna VFC–Madocsa SE 4–1 (0–1)

Tolna, v.: Petrovics (Horváth T., Trapp).

Tolna: Fóris D. – Sós, Dudoma, Kovács G., Fazekas T. (Schmidt F., 76.) – Pesti D., Baros, Horváth M. (Szegfű, 64.), Borda – Sára P. (Merkl M., a szünetben), Bucher (Kovács D., 79.). Edző: Szőcs Richárd.

Madocsa: Müller R. – Újvárosi, Kern T., Hahn, Araczki I. (Szívós P., 69.) – Rein, Klinger, Wenhardt – Gondos, Besenczi I., Eke. Edző: Böde Dániel.

Az első játékrészben egy kontra után hátrányba került hazaiak a szünet után végig fölényben játszva, magabiztosan fordították javukra a mérkőzést.

Gól: Pesti D. (52., 69., az első 11-esből), Bucher (47.), Borda (62.), illetve Besenczi I. (24.).

Jók: Dudoma Krisztián vezérletével az egész hazai csapat dicsértetet érdemel, illetve Kern T., Rein, Besenczi I. Ifi: a mérkőzést október 24-re halasztották.

Kisdorogi FC–Nagymányoki SE 1–3 (0–1)

Kisdorog, 150 néző. Vezette: Szappanyos (Horváth T., Verbászi).

Kisdorog: Miklós I. – Varga Á., Szabó D., Pálinkás N., Varga A. – Kadosa, Pálinkás E. (Dézsi, 58.), Palkó Máté, Koszter – Schiller A., Horváth G. Edző: Brunner Attila.

Nagymányok: Pakurár – Garai, Bakó Zs., Feik, Kertész G. – Gere, Jenei, Kajtár V., Miklós T. (Horváth B., 75.) – Molnár D. (Majlinger, 55.), Lajos D. (Losonczi, 82.). Játékos-edző: Hegedűs Péter.

A sok helyzetet kihagyó hazaiak alulmaradtak a szervezetten játszó vendégekkel szemben.

Gól: Pálinkás N. (63.), illetve Lajos D. (44.), Miklós T. (60.), Kajtár V. (80.).

Kiállítva: Hegedűs P. (80., pályán kívül).

Jók: Miklós I., Pálinkás N., Varga Á., illetve Bakó Zs., Lajos D., Kajtár V. Ifi: 1–4.

Mórágyi SE–Simontornya TC 3–1 (1–1)

Mórágy, v.: Hartung V. (Tinnyei).

Mórágy: Mányák D. – Nagy Á., Tóth B., Lestár, Rozgonyi – Ignácz Z. (Grassy, 87.), Berényi Sz. (Juhász A., 87.), Mányák N., Löfli D. (Vig, 80.) – Pozsár, Acsádi D. Illés Béla.

Simontornya: Juhász G. – Juhász V. (Csomor, 82.), Ambrus S. (Marekkel S., 69.), Szűcs I., Horváth Cs. – Szabó D., Koncz, Kapinya, Varga Z. (Papp T., 60.), Szabó V. – Ambrus L. Játékos-edző: Ambrus László.

A szervezetten játszó vendégcsapat egyenrangú ellenfele volt a jól játszó hazaiaknak.

Gól: Acsádi D. (51., 78.), Löfli D. (28.), illetve Ambrus L. (33.).

Jók: Tóth B., Löfli D., Mányák N., Acsádi D., Rozgonyi, illetve Juhász G., Szűcs I., Kapinya, Horváth Cs. Ifi: 3–6.

Aparhanti SE–Bonyhád-Börzsöny SE

1–1 (0–0)

Aparhant, v.: Lengyel S. (Kövesdi, Csobot L.).

Aparhant: Seregi Sz. – Jakab A., Farkas D., Hegyi, Bajkai Z. (Gyalog, 58.) – Minker (Farkas B., 77.), Árpa, Kajtár I. (Máté B., 65.) – Batta (Miklós L., 58.), Miklóssy (Boros Gy. K., a szünetben), Molnár N. Játékos-edző: Máté Balázs.

Bonyhád-Börzsöny: Erős – Knipl, Fenyvesi Cs., Krájer, Baranyi (Szűcs I.) – Eisenser (Dóczi, 65.), Csobot P. (Pongrácz B., a szünetben), Tóth R., Buzás T. – Csobot A. (Mérges, 81.), Pechár. Játékos-edző: Töttös László.

Az első félidőben mindkét csapat több gólt is szerezhetett volna, vendégvezetés után a hazaiak játszottak fölényben, a döntetlen igazságos eredmény.

Gól: Boros Gy. K. (71.), illetve Pechár (61.).

Jók: Farkas D., Árpa B., illetve Erős Endre és a védelem vezetésével az egész vendégcsapat. Ifi: 3–2.

Faddi SE–ASE Paks 1–0 (0–0)

Fadd, 250 néző. V.: Szigeti (Domokos L., Huszár).

Fadd: Szalai Á. – Keresztes G., Gász, Gerendai G., Asztalos – Fehér K. (Fazekas R., 66.), Szabó M. (Antus, 87.), Hostyánszki A. – Udovisits, Farkas K., Szabó B. (Sallai, 88.). Edző: Vida Tamás.

ASE Paks: Krizák – Németh R., Hajpál, Füredi F., Licker B. (Sánta I., 17.) – Lengyel A., Mayer (Dömény, 75.), Szász T. (Laszlóczki, 56.), Szatmári P. – Timár, Glósz (Tóth Gy., 65.). Edző: Orosz József.

Küzdelmes mérkőzésen a nagy akarással játszó hazai csapat nehéz, de megérdemelt győzelmet aratott a jó erőkből álló paksiak ellen.

Gól: Udovisits (47.).

Kiállítva: Asztalos (80.).

Jók: az egész hazai csapat dicsérhető, illetve Hajpál, Lengyel A., Füredi F. Ifi: 2–6.

Ez következik

Megyei II. osztály, a 2. forduló programja.

Szeptember 4., szombat: Nagymányoki SE–Faddi SE 16.30 óra, Simontornya TC–Aparhanti SE 16.30 óra.

Szeptember 5., vasárnap: Madocsa SE–Kisdorogi FC 16.30 óra, Dunakömlődi SE–Mórágyi SE 16.30 óra, Bonyhád-Börzsöny SE–Tolna VFC 16.30 óra.

Az ASE Paks együttese a hétvégén szabadnapos lesz.

Borítóképünkön: Lengyel Sándor játékvezető mutatja fel a sárga lapot az Aparhant–Bonyád-Börzsöny SE mérkőzésen