Női kosárlabda NB I

2022.01.05. 21:10

Tartalékosan is kiválót alkotott a KSC

Hiányzói nélkül is könnyed sikert aratott a Városmajorban a TFSE-MTK ellen a női bajnokság 15. fordulójában az Atomerőmű KSC Szekszárd, amely ezzel megszerezte a tizennegyedik győzelmét.

Finta Viktor

A szekszárdiaknál hatan is 10 pont fölé kerültek. A legeredményesebb kosárszerző Goree Cyesha volt 17 egységgel. (Fotó: Makovics Kornél)

Ellenállhatatlanul kezdett a KSC. Pazar dobóformájának köszönhetően könnyedén és gyorsan húsz pont feletti előnyt szerzett az atomos alakulat. A pontszerzésben főként a fiatal Miklós Melinda jeleskedett, aki a nyitó periódusban egymaga 16 pontot rámolt be, közte négyből négy triplát, de elsüllyesztett két távolit Friskovec is, miközben Krnjics és Bálint a palánk alatt, Studer pedig a gólpasszok kiosztásában jeleskedett.

Kiváló ritmusát nem fogta vissza a második negyed elején sem Djokics Zseljko csapata, Bálint is hintett két trojkát, miközben a védekezésről sem feledkeztek meg a kék-fehérek. A 15. percben, huszonnyolc pontos hátránynál már a második idejét kérte ki Magyar Bianka, ami után Gereben büntetőivel ugyan vezetett harminccal is a Szekszárd (19–49), de aztán Dúl tripláival és Pavel dupláival zárult kicsit az olló. Sőt, a periódus végén rátettek még egy lapáttal a hazaiak, amivel meg is nyerték a negyedet (27–24), és a félidőre benéztek húsz pontos különbség alá (20. perc: 39–58).

Goree zsinórban dobott hat pontjával kezdtek az atomosok a fordulás után, jelezve, hogy nincs szándékukban lőtávolon belülre engedni Theodoreánékat. Gereben 25. percben szerzett triplájával – amely összességében már a kilencedik jó távoli volt a KSC-től – ismét közel volt a harminc ponthoz a vendégek fórja (44–73). Aztán a már említett ex-szekszárdi csapatkapitány, Theodoreán vezetésével csak feltámadt a TFSE, egyszer visszajött húsz pontra, de az alá már nem tudott kerülni, sőt a negyed utolsó percét megnyomva Bálinték 55–84-s állásról kezdhették az utolsó periódust.

A végére vélhetően elfáradt mindkét együttes, a záró felvonás jóval pontszegényebb lett, mint az addigiak, volt egy 3-4 perces szakasz, amikor egyik fél sem dobott kosarat. S bár végül is nem sikerült megszerezni a szurkolók által hőn áhított századik pontot, így is magabiztosan nyerte e heti első budapesti meccsét a KSC. A második vasárnap este következik a Csata ellen a Ludovika Arénában.

TFSE-MTK–Atomerőmű KSC Szekszárd 70–97 (12–34, 27–24, 16–26, 15–13)

Budapest, Városmajor, 150 néző. V: Nagy V., Makrai, Rózsavölgyi.

TFSE-MTK: DÚL P. 13/9, Theodoreán 8/3, Király 12/12, Tapley 11, PAVEL 15/3. Csere: Németh 4, Herman 4, Szeitl, Tóth T. 3. Edző: Magyar Bianka.

Szekszárd: STUDER 5, GEREBEN 12/3, MIKLÓS 16/12, GOREE 17, KRNJICS 12. Csere: FRISKOVEC 15/9, Mányoky 4, Bálint 14/6, Holcz, Horváth D. 2. Edző: Djokics Zseljko.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 4–10. 7. p.: 6–18. 9. p.: 10–30. 12. p.: 16–41. 15. p.: 19–47. 18. p.: 32–56. 24. p.: 41–70. 28. p.: 55–75. 30. p.: 55–84. 32. p.: 56–91. 35. p.: 67–95.

Kipontozódott: Friskovec (34. p.)

MESTERMÉRLEG

Magyar Bianka: – Brutális napokon vagyunk túl, most is három kulcsjátékosunk nélkül léptünk pályára. Benne volt a meccsben, hogy ötven ponttal letarol minket a Szekszárd, de szerencsére nem így történt. Büszke vagyok a csapatomra, mert az ország egyik legjobban védekező együttese ellen dobtunk hetven pontot.

Djokics Zseljko: – A mérkőzés első tizenhat percében kiválóan, hibátlanul kosárlabdáztunk. A játékosaink pontosan végrehajtották az egyénileg és csapat szinten kiadott feladatokat. Miklós Melinda hetek óta fantasztikus formában van, négy triplát dobott az első negyedben, míg Studer Ágnes huszonhárom perc alatt tíz gólpasszt osztott ki. Szerencsére senki sem sérült meg, ami fontos ebben az erőltetett menetben, amikor két kulcsjátékosunk is hiányzik.

A 15. forduló további eredményei: BKG-PRIMA Szigetszentmiklós–Ludovika-FCSM Csata 81–86, DVTK–VBW CEKK Cegléd 85–62, ELTE BEAC Újbuda–Sopron Basket 64–92, Vasas Akadémia–UNI Győr MÉLY-ÚT 63–76.