2022.02.15. 19:05

A listavezető Falco KC-vel mérkőzik meg szerda este az ASE

A címvédő és a bajnokságban listavezető szombathelyieket fogadja az Atomerőmű SE holnap este a férfi NB I 23. fordulójában.

Sorozatban az ötödik mérkőzését veszítette el múlt szombaton az ASE, amely a Kecskeméttel szemben maradt alul (76–80), s továbbra is az utolsó helyen áll a bajnoki tabellán. Pedig volt esély a győzelemre, de a szezonban már nem először került sokba, hogy a találkozó elején elengedte riválisát a piros-kék egylet.

A két középső negyed játéka alapján rá is szolgáltak volna a győzelemre Kovács Ákosék, mert ebben a két etapban nagyot küzdöttek, de sajnos ott volt még a negyedik, s az ekkor bekapott 31 pont végzetesnek bizonyult.

Nagyon kellett volna a győzelem, amely valamit visszaadhatott volna a játékosoknak a korábbi vereségektől tovaszállt önbizalmukból, ráadásul most különösen jól jött volna az a siker. Sajnos nagyon frusztráltak a játékosok, és frusztráltak a szurkolók is, akik a találkozó után meg is találták Petar Mijovics vezetőedzőt.

Valahol érthető is, hogy „kiakadtak”, mert nagyon gyengén teljesít az ASE, s ők nem ehhez vannak szokva. Ugyanakkor most inkább össze kellene fogni, hogy valahogy kijöjjön ebből a mélységből a négyszeres bajnok.

Az öt győztes mérkőzéssel a háta mögött érkező Falco KC ellen egy jó formában lévő ASE sem lenne esélyes (az őszi összecsapáson 98–78-ra nyertek a szombathelyiek), a jelenlegitől pedig csoda lenne a győzelem. Bár vannak csodák, s a sportban is előfordulnak, legyen a cél a tisztességes helytállás, aztán jön a válogatott Eb-selejtezői miatti szünet, amikor lehet rendezni egy kicsit a sorokat.

Tippmix Férfi NB I, 23. forduló

Atomerőmű SE–Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely

Paks, ASE-sportcsarnok, szerda, 18 óra. Vezeti: Praksch P., Tőzsér D., Szilágyi B.

Fontos! A találkozóra jegyet váltani csak védettségi kártya és személyi igazolvány együttes felmutatásával lehet. Az érvényben lévő járványügyi előírások értelmében a csarnok egész területén a szájat és orrot eltakaró maszk használata kötelező!

Még három mérkőzésük marad

A szezonból a holnapival együtt még négy meccse van hátra az Atomnak, amely a válogatott Eb-selejtezői miatti szünetet követően a Debrecenhez utazik (március 12.), majd fogadja a Nyíregyházát (március 19.), végül a Pécs (március 26.) otthonában fejezi be az alapszakasz küzdelmeit.

A rájátszásban az első öt helyezett a felsőházban, a második öt a középházban, az utolsó négy pedig az alsóházban szerepel. Itt oda-visszavágós rendszerben folytatódnak a mérkőzések, az utolsó két helyen záró együttes egy playout mérkőzésen dönt a kiesés/bennmaradás sorsáról.