Kosárlabda

2022.03.01. 18:08

Elkapták a listavezetőt a parádézó bonyhádiak

A szezon legnagyobb bravúrját érte el az Atomerőmű KSE Bonyhád azzal, hogy hazai pályán tizennégy (!) ponttal legyőzte a listavezető ceglédieket.

T. N.

Szalai Milán (a labdával) ismét remekelt Fotó: Máté Réka

Fotó: Mate Reka

Teljes kerettel, sorozatban öt győzelemmel a tarsolyukban érkeztek a Pest megyeiek a völgységi fővárosba, a bonyhádiak azonban bebizonyították, hogy hazai pályán bárkit képesek legyőzni.

Kintről és bentről is bátran és eredményesen dobott a vendéglátó, Baki Sándor duplájával az első negyed végéhez érve 20–19-re vezettek, s onnan már nem is engedték ki azt a kezükből. Az első játékrész végén és a második elején 14–0-t produkáltak Szalaiék, amivel olyan előnyt harcoltak ki maguknak (56–35), amit már képtelenség volt leadni.
A BKSE ezzel a MEAFC-Miskolc és a Győri KC után újabb élcsapatot győzött le hazai pályán, s ezzel a sikerrel tovább él a remény a gárda felsőházba jutásához.
„Felszabadultan játszottunk negyven percen keresztül, egyéni és csapatszinten is extrán teljesítettünk, amiért minden elismerésem a játékosoknak! Támadásban megvolt az egyensúly a kinti-benti játék kapcsán, jól ismertük fel, mikor játsszunk gyorsan és hogyan felállt védelem ellen. Ez számunkra egy bónuszgyőzelem” – értékelte a mérkőzést a bonyhádiak trénere.

NB I/B, Zöld csoport, 22. forduló

Atomerőmű KSE Bonyhád–Ceglédi SE 82–68 (28–22, 20–13, 16–13, 18–20)

Bonyhád, v.: Radnóti, Varga Z., Mintál.

Bonyhád: PAJOR 12/6, SZALAI 29/12, BAKI 13/6, Tömösváry 12/6, Orgona 8/3. Csere: ARNOLD B. 8, Heimann, Csizmadia A. Cegléd: Herendic 9, Pinnyey 4, Csaba Gy. 10/3, Kovács B. 9, CSÁKVÁRI 10. Csere: TÓTH Z. 22/15, Mészáros M. 3/3, Rékasi, Szabó N., Berkics 1, Orbán P.

A bonyhádiak szerdán 19 órakor az ELITE Basket csapatát fogadják a 18. fordulóból elhalasztott mérkőzésen.