Női kosárlabda NB I.

2022.03.05. 19:05

Fölényes KSC-siker a PINKK ellen

Biztosan szerezte meg szezonbeli 19. bajnoki sikerét az Atomerőmű KSC Szekszárd a PINKK ellen.

A ponterősen és hasznosan játszó Mányoky Réka a KSC egyik legjobbja volt a PINKK ellen (Fotó: Tóth Zsombor)

Nincsenek manapság elkényeztetve a szekszárdi szurkolók, akik közel egy hónapja látták utoljára hazai pályán játszani kedvenceiket. Ezért fordulhatott elő, hogy a rájátszásban majd csak a bennmaradásért harcoló PINKK elleni mérkőzésre szinte megtöltötték a városi sportcsarnokot.

Volt is minek örülniük a szurkolóknak, a vendégek öt és fél perc után szerezték első pontjaikat, de addigra a KSC már 14-et termelt. Folytatásban magához tértek a baranyaiak (a harmadik negyedet meg is nyerték), de a húsz pont fölötti előnyét végig tartani tudta a néha a közönségnek is játszó Szekszárd. Látszott Djokics Zseljko csapatán, hogy komolyan veszi a meccset, de az is, hogy nem játszik teljes gőzzel. Így is biztosan szerezte meg szezonbeli 19. bajnoki sikerét az Atomerőmű KSC, s győzelemmel hangolt a Galatasaray elleni jövő csütörtöki, hazai Európa Kupa-negyeddöntőre.

Tippmix Női NB I, 18. forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd–PINKK Pécsi 424 92–68 (29–11, 30–21, 16–22, 17–14)

Szekszárd, 800 néző. V: dr. Mészáros B., Goda, Kovács N.

Szekszárd: Studer 2, Friskovec 10/6, MÁNYOKY 15/3, Goree 13, MILICS 17. Csere: Krnjics 4, MORGAN 17/9, Holcz 8/6, Bálint R. 6, Horváth D., Szücs G. Edző: Djokics Zseljko

PINKK: MUJOVICS 23/6, Szűcs L. 5/3, Vincze N. 13/6, DAVIS 19/6, Jáhni 4. Csere: Tenyér, Zsilinszky, Kovács K. 2, Horváth B. 2. Edző: Kovács Dénes.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 8–0. 6. p.: 14–3. 9. p.: 25–9. 14. p.: 34–17. 18. p.: 51–22. 22. p.: 61–34. 27. p.: 69–47. 30. p.: 75–54. 34. p.: 86–55. 38. p.: 92–65.

Kipontozódott: Holcz (32.), Vincze N. (39.)

MESTERMÉRLEG

Djokics Zseljko: – Nehéz volt végig motiváltnak maradni egy ilyen mérkőzésen. Akik velünk edzenek fiatalok, nekik több lehetőséget tudtam adni, ki kell használni ezeket a lehetőségeket. Nem vagyunk könnyű helyzetben, Miklós Melinda mellett Gereben Líviára sem számíthattam, mindketten fontos láncszemei a rotációnak.

Kovács Dénes: – Megmutatta a Szekszárd a mérkőzés elején, hogy milyen célokért küzd. Mi viszont megijedtünk az ellenféltől, nem vettük fel a harcot ellenük, későn ébredtünk fel, így a félidőre tetemes hátrányba kerültünk. A szünetben megbeszélteket a pályán valamilyen szinten meg tudták valósítani a lányok, de tudatosítani kell bennük, hogy nem ijedhetnek meg az ellenfél mezétől, mert ez nem fog beleférni egy mi szintünkön lévő csapat ellen.