2022.03.16. 19:42

Tisztes vereséggel lépett le a nemzetközi porondról a Szekszárd

Nem adta könnyen magát, de végül 76-69-re kikapott a Galatasaray otthonában az Atomerőmű KSC Szekszárd, mely így kettős vereséggel búcsúzott az Európa Kupától, s egyben a nemzetközi színtérről erre az idényre.

Az történt, amire számítani lehetett: a jobb erőkből, jobb mentális állapotban és hosszabb kispaddal rendelkező Galatasaray az idegenben szerzett huszonnyolc pontos győzelme után hazai pályán is legyőzte az ezer sebből vérző Szekszárdot.

A Djokics Zseljko vezetőedzőt, valamint két kulcsjátékosát, Miklós Melindát és Gereben Líviát nélkülöző vendégek kezdése mégis pozitív meglepetés volt, lendületesen és bátran játszott a KSC, mely elsősorban az "odavágón" mindössze öt kísérletig jutó Nikolina Milics és Goree Cyesha pontjaival megnyerték az első negyedet. A szekszárdi eladott labdák azonban nem csökkentek az első mérkőzéshez képest, az első félidőben tizenkettőt mutatott a statisztikai lap, amikből pontosan annyi pontot kapott a csapat, amennyi a nagyszünetben közé tettek a törökök.

A második félidőre működni kezdtek a külső dobások szekszárdi részről, az eladott labdákat pedig mérséklődtek, valamint a vendéglátó némi könnyelműségével a harmadik negyedben öt pontra visszakapaszkodtak Krnjics Száráék, sőt a záró felvonás közepére Kolby Morgan negyedik hárompontosával hosszú idő után ismét vezettek a vendégek. A törökök azonban vérszemet kaptak, s 8-0-val maguk javára fordították a mérkőzést, így kettős győzelemmel búcsúztatták a hozzájuk hasonlóan az Euroligából érkező Atomerőmű KSC-t.

Szégyenkezni valója azonban nincsen a Szekszárdnak, az Isztambulban látottakra lehet alapozni a Sopron elleni szombati alapszakasz-mérkőzésre, majd az azt követő bajnoki rájátszásra. Annak érdekében, hogy a következő idényben is valamelyik nemzetközi kupában indulhasson a csapat.

Európa-kupa, negyeddöntő, visszavágó

Galatasaray-Atomerőmű KSC Szekszárd 76-69 (19-21, 26-12, 17-20, 14-16)

Isztambul, Sehit Mustafa Özel Aréna. Vezette: Sanchez Sixto (spanyol), Vavrova (cseh), Cavar (bosnyák)

GALATASARAY: PLUM 28/3, Aydin 5/3, DAVIS 19/9, EVANS 8, Krajisnik 4. Csere: Yilmaz 8/6, Gülcan, Turan 4, Yavuz, Albayrak, Balotu, Sahin. Edző: Efe Güven

SZEKSZÁRD: Studer 3/3, Friskovec 13/12, Mányoky 6/6, GOREE 18, MILICS 11. Csere: Morgan 12/12, Bálint R., Krnjics 6, Horváth D. Másodedző: Horváth Zsófia

Az eredmény alakulása. 3. perc: 4-9. 6. p.: 11-11. 8. p.: 17-19. 13. p.: 29-24. 16. p.: 36-26. 18. p.: 38-31. 21. p.: 47-35. 25. p.: 51-43. 28. p.: 53-49. 30. p.: 62-53. 33. p.: 62-63. 36. p.: 68-65.

Kipontozódott: Studer, a 39. percben

Továbbjutott: a Galatasaray kettős győzelemmel, 164-129-es pontaránnyal