Labdarúság NB I

2022.04.22. 18:25

A keddi eufóriát szombaton fontos bajnoki követi

A Magyar Kupa-döntőbe jutás okozta örömünnep után a bajnokságban kell helytállnia a Paksi FC-nek, mely ezúttal Zalaegerszegen játszik fontos mérkőzést.

Windecker József (22) kiváló formában van, a legutóbbi két meccsen három gólt szerzett Fotó: (M. Gy.)

Kedden klubtörténelmet írt a Paksi FC, miután hazai pályán 3–0-ra legyőzte a címvédő Újpest FC-t, s első alkalommal bejutott a Magyar Kupa fináléjába (a május 11-i döntőben a Ferencváros lesz az ellenfele a Puskás Arénában).

Az azonban már a múlt, ma már a bajnokságban kell helytállniuk az atomvárosiaknak. Könnyű dolguk nem lesz, hiszen a jó formát mutató Zalaegerszeg otthonából kellene elhozni a három pontot. A Zete múlt héten az Újpest vendégeként maradt pont nélkül (0–4), előtte viszont hét mérkőzésen (három győzelem, négy döntetlen) nem talált legyőzőre. A képet némileg árnyalja, hogy a zalaiak ez idő alatt volt, hogy 308 percig nem lőttek gólt, igaz, Demjén Patrik kapuját rekordot jelentő 642 percen át nem vették be.

A PFC-nek is megszakadt egy rossz sorozata múlt héten az MTK Budapest 4–0-s legyőzésével, a felforgatott kezdővel pályára lépő atomvárosiak 356 perc után találtak be akcióból (előtte a Kispest elleni 1–1 és az Újpesttel szembeni 1–3 alkalmával büntetőből volt eredményes Ádám Martin).

A bajnoki hajrára szükség is lesz a jó formára, a negyedik helyre négy csapat pályázik az egyaránt 39 pontos Újpest, Fehérvár, Zalaegerszeg és a tőlük egy egységgel lemaradó Paks „személyében”. Amennyiben Windecker Józsefék elhódítják a Magyar Kupát, biztosan kilépnek a nemzetközi porondra, ellenkező esetben (miután a Fradi valószínűleg bajnok lesz) meg kell szerezniük a negyedik helyet (mindkét esetben az Európa-konferencialiga selejtezőkörében csatlakoznak be).

A zalaiak a szombati találkozón biztosan nem számíthatnak az északmacedón Nikola Szerafimovra, a védő tizedik sárga lapja miatt eltiltását tölti majd, visszatérhet viszont a középpályára a védekező specialista Bojan Szankovics.

Bognár Györgynek továbbra is a védelem összeállítása okozhat fejtörést, Szélpál Norbert játéka térdszalaghúzódás miatt kérdéses, ahogy Lenzsér Bencéé is, akinek a kupameccsen szakadt fel homlokán a bőr. Papp Kristóf bokaműtéte után van, Pehtő Bence térd­műtét előtt áll.

A paksiak hét meccs óta veretlenek a ZTE-vel szemben, ebben a szezonban idegenben 5–2-re, otthon 3–2-re nyertek.

OTP Bank Liga, a 29. fordulóban.

Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC. ZTE Aréna, szombat, 17.45 óra. Tv: M4 Sport.