Női kosárlabda

2022.07.14. 10:02

Boros Julcsi 22 pontja sem volt elég a spanyolok ellen

A magyar válogatott a soproni U20-as Európa-bajnokság negyeddöntőjében 70-56-ra alulmaradt Spanyolországgal szemben. A mieink az 5-8. helyért folytatják, ahol az első rivális pénteken Szerbia lesz.

Boros Júlia 22 pontot szerzett a spanyolok elleni negyeddöntőn (Fotó: FIBA Basketball)

A jó erőkből álló spanyol együttes volt a mieink ellenfele a hazai rendezésű U20-as Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Az ibériaiak kezdték jobban a találkozót, és tíz perc játékidő után négy pontos előnyt szereztek. A második negyedben védekezésben feljavult Cziczás László szövetségi kapitány együttese, és a nagyszünetig fordítani tudott (38-36). A fordulást követően aztán támadásban pontatlanná váltak a magyarok, az ellenfél pedig ezt kihasználva 10 pont fölé növelte előnyét, amelyet a találkozó hátralévő részében már biztosan őrzött.

A magyar válogatottban - melynek szakmai stábját Horváth Zsófia edzőként, Fekete Krisztián pedig masszőrként erősíti - Boros Júlia nyújtotta a legjobb teljesítményt. Az Atomerőmű KSC Szekszárd friss igazolása 40 perc alatt 22 pontot (közte három triplát) és 4 lepattanót szerzett. A mieink az 5-8. helyért folytatják, ahol az első rivális pénteken Szerbia lesz.