2022.07.13. 19:00

Kádár Tamással a kezdőjében ikszelt a Paks a Spartával

Az atomvárosiak második külföldi edzőmeccsükön 1–1-es döntetlent játszottak a Sparta Prahával.

Böde Dániel (zöldben) a második félidőben egyenlített a csehek ellen. (Fotó: M. Gy.)

A cseh bronzérmes fővárosiaknak negyedóra sem kellett, hogy keretük legértékesebb játékosa, Jan Kuchta vezetéshez juttassa őket. Félóra eltelte után az elmúlt félévet Újpesten töltő, de Angliát, Hollandiát, Lengyelországot és Kínát is megjárt Kádár Tamás ellen büntetőt ítéltek, de nem tudtak élni vele a csehek. A prágaiak játszottak fölényben, de a hajrában Böde Dániel jelezte, Ádám Martin távozása ellenére maradt egy „tankja” a Paksnak.

Felkészülési mérkőzés. Sparta Praha (cseh)–Paksi FC 1–1 (1–0). Lillenberg Aréna, Ausztria. Paks, kezdő: Nagy G. – Osváth, Kádár (Kinyik, a szünetben), Lenzsér, Szabó J. – Windecker – Haraszti, Balogh B., Papp K., Szabó B. – Varga B. Paks a 70. perctől: Simon B. – Kovács N., Kinyik, Szekszárdi, Debreceni Z. – Vas G., Gyurkits, Kesztyűs B. – Nagy R., Böde, Bőle. Gólszerzők: Kuchta (14.), illetve Böde (78.).