U16 Atlétikai Magyar Bajnokság

2022.09.15. 10:55

Három atlétának is válogatottságot ért kiváló ob-szereplése

Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendezte szeptember 9-én és 10-én a magyar szövetség az idei U16 Atlétikai Magyar Bajnokságot. Tolna megye atlétái kiválóan szerepeltek, minden szakosztályunk szerzett érmet.

Munkatársunktól

Beke Zétény kalapácsvetésben a dobogó tetejére állhatott

Forrás: Beküldött fotó

A bajnokságra a területi bajnokság három fordulója után kialakult országos ranglista alapján lehetett bekerülni. Beke Zétény egész évi teljesítménye és eredményeihez méltóan szerepelt. Kalapácsvetésben a második sorozatban 67,38 méterre repítette a négykilós szert. A Tamási TAM-BAU AC versenyzője ezzel bajnoki címet szerzett és bekerült a szeptember végén Csehországba utazó korosztályos válogatott keretébe. Lacza András tanítványa a verseny második napján diszkoszvetésben lépett dobókörbe, ahol kissé gyengébb kezdés után ötödikre beletalált a dobásba. Az egykilós szer 52 méter 80 centis egyéni csúcsnál ért földet, mely eredménnyel Beke ezüstérmes lett.

A Szekszárdi Sportközpont atlétika szakosztályának versenyzői két érmet szereztek, mindkettőt a verseny első napján. 1500 méteres akadályfutásban Végh Zsombor végig jól tartotta magát, az utolsó vizesárkot különösen jól támadta meg, melynek köszönhetően bronzérmet szerzett. Szőke Gergő tanítványa 4:49,30-as új egyéni csúccsal ért célba. Gréczy Balázs a fiúk távolugrásában nagyszerű sorozatot produkált: az első két sorozat után már csak hat méter feletti (6,4; 6,06; 6,29; 6,56) ugrásai voltak. Scherer Tamás tanítványa az utolsóval a második helyre ugrott, ezüstérmes lett, és ő is bekerült az U16 válogatottba.

Szintén a távolugrás hozott érmet a dombóvári egyesületnek. Szőke Hédi sok megpróbáltatáson ment keresztül a covid-időszakban, így óriási teljesítménynek számít a megszerzett bronzérme. Tar Imre tanítványa 524 centiméterrel állhatott a dobogó harmadik fokára.

Az AC Bonyhád érmét Kajtár Kristóf szerezte 300 méteres gátfutásában. Csábrák János tanítványa 42,18 másodperces egyéni csúccsal harmadikként ért célba az atlétika egyik legkeményebb versenyszámában. Ő a 4x300 méteres vegyes váltóban kap majd lehetőséget az öt nemzet viadalán Znojmoban.

U16 Atlétikai Magyar Bajnokság, eredmények

Fiúk
300 méter: 4. Kajtár Kristóf (AC Bonyhád) 37,96 másodperc. 3000 m: 6. Végh Zsombor (Szekszárdi Sportközpont) 9:53,06 perc. 300 m gát: 3. Kajtár Kristóf 42,18 mp. 1500 m akadály: 3. Végh Zsombor 4:49,30 p. Rúdugrás: 5. Scheidler Botond (Bonyhád) 370 centiméter. Távolugrás: 2. Gréczy Balázs (Szekszárd) 656 cm. Súlylökés: 9. Beke Zétény (Tamási TAM-BAU AC) 12,76 méter. Diszkoszvetés: 2. Beke Zétény 52,80..., 4. Kótai János (Tamási) 47,69 m. Kalapácsvetés: 1. Beke Zétény 67,38..., 5. Győri Máté (Tamási) 48,11, 6. Kimmel Tamás János (Tamási) 44,51..., 9. Kótai János 38,66 m. Gerelyhajítás: 10. Gréczy Balázs (Szekszárd) 39,41 m.

Lányok
3000 m: 6. Mészáros Milla (Szekszárdi Sportközpont) 12:02,52 perc. Távolugrás: 3. Szőke Hédi (DOVASE) 524 centiméter. Súlylökés: 7. Kurcz Kata (Szekszárd) 10,80..., 10. Máté Ifeoma Mária (Szekszárd) 10,52 méter. Diszkoszvetés: 6. Kurcz Kata 27,28 m.

Az atlétika szezonból még az Ügyességi Csapatbajnokság és az Összetett Bajnokság maradt hátra október elején a fiatalabb korosztályok számára.