Kajak-kenu

2022.09.02. 11:34

Vajda Bence világbajnok!

Utcahosszal nyerte a kajak 1000 méteres döntőjét a Vajda Bence, Szántó Szabó Tamás kettős a szegedi ifjúsági és U23-as világbajnoságon.

Vajda Bence (elöl) U23-as világbajnok 1000 méteren

Fotó: MKKSZ

Az Atomerőmű SE kiválósága végig meggyőző teljesítményt nyújtott a Maty-éren, az angyalföldi társával, Szántó Szabó Tamással magabiztosan nyerte szerdai előfutamát, így egyenes ágon jutott a pénteki döntőbe. A kajak kettős ott aztán esélyt sem adott riválisainak, mindhárom mérőponthoz (250, 500, 750 méter) elsőként ért oda, s végül két és fél másodpercet vert a második helyen célba ért svéd párosra.

U23, K2, 1000 méter

Dobogósok: 1. Vajda Bence, Szántó Szabó Tamás 3:14,95, 2. Eric Hedin, Erik Andersson (svéd) 3:17,51., 3. Giovanni Francesco Penato, Luca Boscolo Meneguolo (olasz) 3:18,08 perc.

A szintén paksi Kollár Kristóf és a dunaújvárosi Slihoczki Ádám a kenu párosok 500 méteres döntőjében ötödik lett. Az ifjúságiaknál az ugyancsak ASE-s Juhász István szegedi partnerével, Molnár Csanáddal 11.49 órakor a kenu 500 méter döntőjében térdel a rajthoz.