XXVII. Twickel Kupa

2022.09.26. 11:39

Viétnámi játékos bizonyult a legjobbnak a rangos versenyen

A Dunaharaszti-MTK viétnámi versenyzője, Nguyen Van Thanh nyerte meg a 27. Twickel Kupa rapid verseny FIDE-csoportjának küzdelmeit.

TEOL

Gál Péter (balról) és Szuhai Balázs versenyigazgató között a győztes Nguyen Van Thanh

Fotó: Beküldött fotó

A szombaton Szekszárdon megrendezett versenyre igen erős mezőny jött össze az ország minden pontjából: négy nemzetközi mester és három FIDE mester mellett rengeteg rutinos fiatal szerette volna megnyerni a bajnoki trófeát.

A FIDE csoportban végül 35 fő közül rajt-cél győzelmet aratott az egyes sorszámú, 2448-as élőpontú, vietnámi versenyző, Nguyen Van Thanh (Dunahraszti-MTK). Mindössze két döntetlent engedélyezett ellenfeleinek. A dobogó második és harmadik fokára nem a címviselők állhattak: második veretlenül (!) a Decs 1990 SE egyik nagy erőssége, Nagybiró László, harmadik pedig Tancsa Tamás, a paksi ASE fiatalja lett.

A torna üde színfoltja volt a még csak tíz éves Csiszár Vivien (Komló BSK) játéka. Pontosan azt tette, amiről a sakk szól: nagyokat küzdött, mosolygott, élvezte a sakkozást! Igaz, most még a táblán többen voltak nála erősebbek, de az évek múlásával fordulhat a kocka.