Férfi kézilabda NB II

2022.10.04. 15:48

Szoros meccsen szenvedte el első vereségét a Hőgyész

Elszenvedte első vereségét a férfi NB II-ben a Hőgyészi SC, miután hazai pályán egy góllal alulmaradt az addig nyeretlen Kalocsa KC-vel szemben.

Sebestyén Csaba (jobbról) és a hőgyésziek egyetlen góllal maradtak alul a rangadón

Férfi NB II, Dél-nyugat, a 4. fordulóban

Hőgyészi SC–Kalocsa KC 30–31 (15–13). Tamási, 200 néző. V.: Dr. Csuka P., Kocsis O. Hőgyész: Szente – Teimel M. 2, Vald 2, Vojkovics Gy. 5 (2), Szakcsi 5, Sebestyén Cs. 10 (7), Vojkovics I. 2. Csere: Farkas G., Tóth Á. (kapusok), Oláh B., Szabó T., Nyitrai 3, Kovács L., Széles, Gadányi 1, Pencs. Edző: Bán Tamás.
Hetesek: 9/9, illetve 4/3.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc.
Habár a tabellán elfoglalt helyezések nem is, az előző évek azt mondatták, ez mégis csak rangadó lesz a felek között. A kalocsaiak kezdtek 2–0-val, a hazaiak Vojkovics István góljával a tizedik percben vették át a vezetést (6–5). A 25. percig váltakozva estek a gólok, a szünetre végül kétgólos előnnyel mentek a hőgyésziek. A fordulópont a második játékrész derekán következett be, amikor Sebestyén Csabáék sokadszorra vezettek két góllal, amire nem tudtak rátenni még egyet. Törvényszerű volt, hogy ilyenkor előjönnek a hibák, amit a Kalocsa kihasznált, s az utolsó négy percet 4–3-ra megnyerve megszerezte a két bajnoki pontot. Ez a kijózanító vereség azonban még időben érkezett, hiszen vasárnap újabb szomszédvári derbi következik Mecseknádasdon, majd jön a Nagykanizsa elleni rangadó.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: – Harmincegy kapott góllal nem volt esélyünk a győzelemre. Ennyit legutóbb még áprilisban, a Nagykanizsától kaptunk.