NB II-es női labdarúgás

2022.10.02. 14:25

Túl kemény falat volt a Csepel a Paksi SE-nek

Nem tudta megnehezíteni az élcsapatnak számító csepeliek dolgát a Paksi SE az NB II-es női bajnokság 6. fordulójában.

A paksiak már az első percben gólt kaptak, s ez döntően befolyásolta a meccs alakulását

Az LBW Nyúl SC otthonában kivívott győzelemmel a háta mögött várta a csepeliek elleni bajnokiját a Paksi SE. Horváth György játékosainak válláról lekerült a nyeretlenség (pont nélküliség) okozta teher, s bár tisztában voltak az erőviszonyokkal, azzal a céllal mentek fel a pályára, hogy megpróbálják megnehezíteni a fővárosiak dolgát. Sajnos ez nem jött össze, a Tolnán nevelkedett Folk Zsuzsa révén már az első percben megszerezték a vezetést a látogatók, akik végül öt gólig jutottak.

Női NB II, Nyugati csoport, 6. forduló
Paksi SE–Csepel FC 0–5 (0–2). Paks, v.: Bányai D. (Topálszki Sz., Papp R.). Paks: Lengyel M. – Debreceni K., Fodor H., Csere F., Boda Zs. (Csehi L., 39.), Éberling I., Horváth M., Fritz F., Szilágyi V. (Zorics M., 68.), Sajabó B., Marosi I. (Kapéter Z.). Edző: Horváth György.
Gólszerzők: Helly (59., 75., 81., a másodikat 11-esből), Folk Zs. (1.), Simoncini (32.).

A 12 csapatos bajnokság 9. helyén álló paksiak a 7. fordulóban október 8-án, 16 órától a ZTE FC vendégei lesznek.