Férfi kosárlabda NB I

2022.12.21. 20:15

Idegőrlő találkozón nyert a Körmend ellen az Atomerőmű SE

Elképesztően izgalmas meccsen verte meg az Egis Körmendet az Atomerőmű SE a férfi NB I odavágós körének utolsó találkozóján.

Deon Edwin nagyszerű teljesítménnyel rukkolt elő a vasiak ellen

Nagyon sokan kijöttek az év utolsó hazai meccsére a Gesztenyés útra. Csirke Ferenc gárdája remek győzelmeket szállított az előző fordulókban, s a sorozatban kivívott három sikerrel rég látott magasságokig jött előre a tabellán. A szegedi 72–71-es győzelmével pedig a kuparészvételét is kivívta – de jó is ezeket leírni azok után, hogy az előző évben hajszálon múlott, hogy NB I-es maradjon a klub. A körmendiek sorozatban három vereséggel, és azzal a reménnyel érkeztek, hogy egy bravúrral ők is becsúsznak az MK legjobb nyolc csapata közé, s volt is rá esélyük.

Nem akármilyen meccs kerekedett ebből. Az első félidőben semmi jele nem volt annak, hogy egészen az utolsó másodpercekig izgulni kell majd. Jól játszottak a paksiak, szépen járt a labda kézről kézre (az első félidőben 15 gólpasszt osztottak ki egymásnak a piros-kékek), s a pontok is szépen eloszlottak (Eilingsfeld 10, Grubor 9, Edwin, Kovács Á. és Buckingham 7-7 pontnál járt), miközben vasi oldalon Parrish és Cakarun próbált lépést tartani.

A fordulás után úgy jött ki a pályára a Körmend, hogy most vagy soha, s a félidei tizenegy pontos hátrányukat ledolgozva 75–74-re fordítottak (egymás után három triplának köszönhetően), de aztán az ASE ismét tudott újítani, s úgy tűnt, erre már nem tudnak válaszolni a körmendiek.  De még erre is tudtak, s egészen a legvégéig izgulni kellett a győzelem miatt. A végén a legjobbkor jött paksi szempontból a vasiaknak kiosztott technikai, ami után De’Monte Buckingham három büntetőjéből kettőt bevágott. Majd a legvégén még kettőt, s erre már nem tudott válaszolni a Körmend.

A paksiaknál szenzációsan játszott Deon Edwin, aki 18 pontja és 11 gólpassza mellé 9 lepattanót is leszedett, csupán egy assziszt hiányzott neki ahhoz, hogy tripla duplát jegyezzen.

A lefújás után percekig zúgott a vastaps, a zsinórban negyedik bajnoki sikerüket kivívó atomosok nagyon szép ajándékot tettek a drukkereik karácsonyfája alá.

Férfi NB I, a 13. fordulóban
Atomerőmű SE–Egis Körmend 88–84 (25–18, 21–17, 19–28, 23–21)
Paks, ASE-sportcsarnok, 1100 néző. Vezette: Praksch P., Farkas G., Győrfy R.
Atomerőmű SE: KOVÁCS Á. 11/3, Pajor 5/3, EDWIN 18/3, GRUBOR 16, EILINGSFELD 16. Csere: Taiwo 8, BUCKINGHAM 14/6, Gulyás M. Vezetőedző: Csirke Ferenc.
Körmend: CHAMBERS 16/9, PARRISH 16/6 Takács Kristóf, MOORE 16/12, CAKARUN 19/3. Csere: Durázi 2, Kiss M., Omenaka 1, FERENCZ 14/12. Vezetőedző: Kocsis Tamás.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–2. 6. p.: 10–8. 12. p.: 29–20. 14. p.: 33–23. 17. p.: 39–30. 22. p.: 46–40. 26. p.: 55–49. 32. p.: 67–65. 36. p.: 74–75. 39. p.: 84–78.

Az Atomerőmű SE-re az idei évben még egy bajnoki vár, december 29-én az Arconic-Alba Fehérvár vendégei lesznek a piros-kékek.