Női kosárlabda NB I

2023.01.15. 18:27

Először veszített hazai pályán a DVTK-val szemben alulmaradó KSC

A DVTK Szekszárdon is legyőzte a KSC-t, amely először kapott ki hazai pályán a magyar bajnokságban. A nagyobb baj, hogy egyre távolabb a négy közé kerülés.

Óriási küzdelem volt a rangadón

Négy kísérletből négy kosárral, közte három triplával indította a rangadót a DVTK – eléggé ijesztően kezdődött a meccs szekszárdi szempontból.
Djokics Zseljko bosszúsan csóválta a fejét, kollégája, Völgyi Péter karba tett kézzel figyelte az övéit.

Magabiztosságot sugárzott a vendégek játéka, aztán egyszer csak kezdtek kimaradozni a dobások, a KSC pedig – ahogy az lenni szokott – megérezte az esélyt.

Studer Ágnes vezérletével szépen lassan kezdett visszajönni a meccsbe a Szekszárd, amely nagy küzdelemben, kiváló palánk alatti játékkal egyenlített, de a negyed a diósgyőrieké lett.

Victoria Vivians a tizenkettedik percben vágta be az első hazai triplát, majd ugyanő egy duplát is hozzátett, először vezetett a Szekszárd, s már közel sem volt ijesztő a DVTK.

Láthatóan ráérzett a játék ízére a KSC, amelynek nagyon összeállt a védekezése, sok labdát szereztek Miklós Melindáék, miközben a diósgyőrieken az ijedtség lett úrrá. Völgyi Péter már közel sem volt olyan nyugodt, mint az elején, most már Djokics Zseljko mosolygott inkább. Csapata úgy játszott, ahogy azt a szakember szereti, nem ismert veszett helyzetet, ráadásul Studer Ágnes a nagyszünet előtt egy félpályás triplával is sokkolta a Diósgyőrt.

A fordulás után simán kézben tartotta a meccset a KSC, a harmadik negyed felénél már tízzel (51–41) vezettek a kék-fehérek, a csarnokban fantasztikus volt a hangulat, semmi sem utalt arra, hogy ilyen lesz a végjáték.

Aztán a negyedik elején a DVTK csinált egy 6–0-s szériát, s máris izgalmas lett minden. Tapintani lehetett a feszültséget, egyre idegesebbek lettek a játékosok. A drámai hajrából végül DVTK került ki győztesen, amely így a hazai 75–74-es sikerét követően a szezonban másodszor is megverte a KSC-t.

Az első hazai bajnoki vereségét elszenvedő Szekszárd szerdán Euroliga-meccsen a spanyol Valenciát fogadja.

Női NB I, a 16. fordulóban
Atomerőmű KSC Szekszárd–DVTK-Hun-Therm 66–71 (15–17, 26–17, 15–16, 10–21)
Szekszárd, 1000 néző. V: Cziffra, Söjtöry, Nyilas
SZEKSZÁRD: STUDER 18/3, Miklós M. 6/3, VIVIANS 14/6, Goree 12, Hebard 7. Csere: Krnjics 3, Wallace 4, Horváth D., Holcz 2, Bálint R. Edző: Djokics Zseljko.
DIÓSGYŐR: Aho N. 2, Guirantes 10, Aho T. 3/3, GARBIN 18/18, CH. GREEN 14. Csere: Grigalauskyte 8, Kányási 10/6, Bacsó, Bernáth 4/3, Kiss A., Oláh F. 2. Edző: Völgyi Péter

Az eredmény alakulása: 3. perc: 5–11. 6. p.: 10–14. 9. p: 13–15. 12. p.: 20–18. 18. p.: 32–28. 21. p.: 41–34. 25. p: 43–38. 27. p.: 51–41. 30. p.: 56–50. 33. p: 58–56. 37. p.: 65–61. 39. p.: 65–66.