Férfi kosárlabda NB I

2023.04.12. 20:13

Eilingsfeld János vezérletével verte a Nyíregyházát az Atomerőmű

Ahogy arra előzetesen számítani lehetett, az Atomerőmű SE magabiztosan nyert a Hübner Nyíregyháza BS ellen a férfi NB I alsóházi rájátszásának nyitányán.

R. G.

Eilingsfeld János (a labdával) mindenki fölé nőtt a szerdai találkozón

Ez a Nyíregyháza már nem az a csapat, amelyet az alapszakaszban oda-vissza megvertek a paksiak, ez a szabolcsi együttes sokkal jobban nézett ki, mint az akkor látott, s ezt szerdán este a Gesztenyés úti sportcsarnokban is bebizonyította.

Persze esélye így sem volt a győzelemre, még akkor sem, ha két negyeden át viszonylag jól tartották magukat a vendégek, sőt a harmadik elején is csak 42–39-re vezetett az Atomerőmű SE.

Aztán megrázták magukat a paksiak, és a nagyon erős dupla duplát jegyző Eilingsfeld János vezérletével (a válogatott erőcsatár 31 pontja mellé 12 lepattanót is leszedett) szépen lassan lerázták ellenfelüket, s végül 17 pontos különbséggel győztek.

A paksiak a második fordulóban, szombaton a Bp. Honvéd vendégei lesznek, aztán jövő héten, szerdán a Naturtex-SZTE Szedeák együttesét látják vendégül.

Tippmix Férfi NB I, alsóházi rájátszás, 1. forduló
Atomerőmű SE–Hübner Nyíregyháza BS 89–72 (23–19, 17–13, 27–18, 22–22)
Paks, ASE-sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Minár L., Jakab L., dr. Németh P.
Atomerőmű SE: EDWIN 10, Pajor, Buckhingam 17/6, EILINGSFELD 31/3, Atkinson 14. Csere: Frank 3/3, Grubor 5/3, Taiwo 8, Gulyás M., Kékesi K., Csizmadia 1, Karosi. Vezetődző: Csirke Ferenc
Nyíregyháza: Perry 16, Kiss, Bazsó 8/6, Pipiras 10/3, Kone 4. Csere: Copes 13, Kass 14/6, Fazekas 3/3, Szobi 2, Vaskó, Tóth G. 2., Bonifert. Vezetőedző: Darko Radulovics.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 11–5. 8. p.: 21–14. 13. p.: 25–23. 17. p.: 33–25. 20. p.: 40–32. 23. p.: 46–39. 26. p.: 54–41. 29. p.: 67–48. 32. p.: 73–55. 35. p.: 78–61.39. p.: 88–70.
Kipontozódott: Pajor D. a 38. percben.