NB II-es férfi kézilabda

2023.04.18. 12:24

Gyenge játékkal meg (nem) érdemelt egy pontot szerzett a Hőgyész

Rosszul kezdte a PEAC elleni rangadót, az utolsó pillanatokban mégis a győzelemért támadhatott a Hőgyészi SC, végül meg kellett elégednie az egyik ponttal a férfi NB II-es kézilabda-bajnokság hétvégi fordulójában.

Képünk illusztráció

Fotó: Dömötör Csaba

Nem kezdte jól a rangadót a Hőgyész, négy és fél perc után Vojkovics István szerezte a csapat első találatát (1–4). A folytatásban viszont magához tért a Szabó Tibort ismét soraiban tudó hazaiak, akik 9–6-re fordítani tudtak. A folytatásban is sok hibával játszottak a felek, így meglépni nem tudtak egymástól. Az 52. percben hosszú idő után vezetett ismét a PEAC (21–22), a végén mégis a Hőgyésznek voltak lehetőségei (közte egy hetes) a győzelemre.

Bán Tamás együttese bosszankodhat az elhullajtott egy pont miatt, már csak azért is, mert a baranyaiak sem játszottak csúcsformában. Vasárnap 18 órakor a harmadik Pécsi VSC-hez utazik Komlóra a Hőgyész, a második helye megtartásához szüksége lesz a két pontra.

Férfi NB II, Dél-nyugat, 18. forduló
Hőgyészi SC–PEAC 25–25 (15–14)
Tamási, 100 néző. V.: Kovács I., Simó
Hőgyész: Szente – Teimel M., Nyitrai, Vojkovics Gy. 3, Vald 9 (1), Szakcsi 7 (1), VOJKOVICS I. 3. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Szabó T. 1, SZÉLES 1, Lőrinc Sz., Kovács L. 1, Pencs. Edző: Bán Tamás
Hétméteresek: 4/2, illetve 4/2.
Kiállítások: 4, illetve 8 perc.
Bán Tamás: – Örülök az egy pontnak, de az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezzel a játékkal még ezt sem érdemeltük meg.