Férfi NB I/B-s kosárlabda

2023.04.21. 20:56

Kikapott a Bonyhád, harmadik mérkőzés dönt a párharcában

Nem tudta lezárni az alsóházi rájátszás első párharcát az Atomerőmű KSE Bonyhád, így jövő héten mindent eldöntő harmadik mérkőzés vár a völgységiekre a Nyíregyháza ellen.

Tömösváry Máté 8 ponttal és 11 lepattanóval zárt

Fotó: Máté Réka

Jól indítottak a völgységiek, a második perc végén 6–0-s vendégvezetést mutatott az eredményjelző, de előnyük csak a második negyed elejéig tartott ki, miután négy percig nem találtak gyűrűbe. Szorgosan tüzeltek a csapatok az első félidőben, de gyenge százalékkal céloztak (a hazaiaknál 14/40, a vendégeknél 8/33 volt a mutató). Négy kihagyott helyzettel jött vissza a nagyszünetről a BKSE (35–20), de Pavlik Botond két, Heimann Gergő egy hárompontosával lőtávolon belülre tudtak kerülni a vendégek. Az utolsó felvonást 8–1-gyel indították a bonyhádiak (48–42), de meg tudtak újulni a hazaiak, így kiegyenlítették a párharcot.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 9-12. helyért, 3. mérkőzés
Nyíregyháza KSE-Szegfű Bútor–Atomerőmű KSE Bonyhád 70–53 (9–13, 23–7, 15–14, 23–19)
Nyíregyháza, v.: Gaál, Józsa, Domán
Nyíregyháza: Végső 11/9, Vida 6, Cvijin 3, GÁSPÁR B. 6, ASZTALOS 19. Csere: Tisza 6, Kurucz 7/3, Földesi 6/3, Skorcov 6.
Bonyhád: Heimann 6/3, Géringer 6/3, Baki 2, TÖMÖSVÁRY 8/3, Csizmadia A. 6. Csere: Pavlik B. 14/6, SÁFRÁN 5, Arnold B. 6.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

A mindent eldöntő harmadik mérkőzést április 27-én, csütörtökön 18 órakor rendezik Bonyhádon.