NB I/B-s kosárlabda

2023.04.16. 20:57

Magabiztos győzelemmel került előnybe az Atomerőmű KSE Bonyhád

Végig vezetve, végül 87–73-ra győzött hazai pályán az Atomerőmű KSE Bonyhád a Nyíregyháza ellen, ezzel előnybe került a férfi NB I/B-s kosárlabda-bajnokság alsóházi rájátszásában.

Kékesi Kolos (labdával) 17 ponttal a mezőny legeredményesebbje volt

Fotó: Máté Réka

Hazai pályán kezdte meg szereplését a Zöld csoport playoutjában Jan Pavlík együttese, mely az alapszakaszt utolsó helyen záró szabolcsiakat fogadta. A bonyhádiak a hatodik percben már 16–6-ra vezettek, a második negyedben elért 8–0-s sorozattal pedig megalapozták a félidei biztos előnyüket. A nagyszünet után 8–1-gyel indított a BKSE (51–28), az utolsó játékrészben csak kozmetikázni tudtak a különbségen a vendégek. A párharc második mérkőzését április 21-én, pénteken rendezik a Nyíregyházán.

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 9-12. helyért, 1. mérkőzés
Atomerőmű KSE Bonyhád–Nyíregyháza-Szegfű Bútor 87–73 (24–15, 19–12, 27–22, 17–24)
Bonyhád, v.: Radnóti M., Téczely, Farkas P.
Bonyhád: HEIMANN 9/3, KÉKEI 17/9, Baki 13/6, TÖMÖSVÁRY 11, Csizmadia A. 3. Csere: Géringer 10/6, PAVLIK B. 7, Arnold B. 3, Kupai 8/6, Sáfrán 6, Imre M. Edző: Jan Pavlik
Nyíregyháza: Végső 2, PROPHET 12, Földesi, GÁSPÁR B. 11/3, Asztalos 7. Csere: Cvijin 11/3, Skorcov 4, Kurucz 10/6, Tisza 14/9, Verba, Vida 2, Szilasi. Edző: Brane Szavics
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Bonyhád javára