Megyei III. osztály, Kelet

2023.05.22. 13:15

Az Őcsénynek hozott balszerencsét a németkéri tizenhármas (gól)szám

A Németkér tizenhárom, a Szedres tizenegy gólig jutott a megyei III. osztály keleti csoportjának hétvégi fordulójában.

A pálfai Orsós Ádám (zöldben) és a gerjeni Hajnes Dávid Tamás

Már bajnokként utaztak Gerjenbe a pálfaiak, akik félidei kétgólos hátrányukat leadva végül egy ponttal távoztak. A Németkér az őcsényieknek rúgott tizenhárom góljával jelezte, igényt tart a bronzéremre, ahogy sorozatban a hetedik meccsét is veretlenül lehozó Kajdacs is. A dobogós helyét viszont megtartotta az izményieket „lenullázó” Dunaszentgyörgy.

Megyei III. osztály, Kelet, 24. forduló
Gerjeni SK–Pálfai SE 3–3 (0–2). Gerjen, v.: Tóth R. (Sebestyén Á., Lengyel T.). Gólszerző: Rogács (65.), Kapitány (75.), Erdélyi P. (81.), illetve Pleck (17.), Szabó Z. (39.), Orsós Á. (66.).
Szedresi SE–Pusztahencsei KSE 11–2 (5–0). Szedres, v.: Kovács L. (Málinger, Csobot L.). Gólszerző: Szalonna (2., 19., 85., 87., a harmadik 11-esből), Bősze (11., 60., 77.), Baksai (41.), Rikkers (45.), Bíró András (48.), Halák (74.), illetve Ranga A. (54., 11-esből), Rostás Gy. (65., 11-esből).
Dunaszentgyörgyi SE–Izmény SE 3–0 (1–0). Dunaszentgyörgy, v.: Szabó J. (Dolmány, Zászlósi). Gólszerző: Palló (48., 70.), Wascher (30.).
Őcsény SK–Németkéri SE 2–13 (1–7). Őcsény, v.: Bene (Kállai, Horváth E.). Gólszerző: Babanics Gy. (26., 62.), illetve Majoros E. (9., 17., 43.), Csonka T. (22., 58., 74.), Majoros Sz. (18., 35.), Rózsavölgyi (41.), Kovács I. (67.), Pulai (71., öngól), Csonka L. (80.), Szemes (87.).
Nagydorog KSE–Kajdacsi SE 1–6 (0–5). Nagydorog, v.: Horváth T. (Huszár, Málinger). Gólszerző: Berek (74.), illetve Zsinkó (45., 70.), Varga L. (5.), Brautigam (11.), Juhász M. (28.), Bogdán M. (39.).
Gyapa Derbi SE–Sióagárdi SE 1–2 (1–2). Németkér, v.: Petrovics (Józsa, Heitzmann). Gólszerző: Gaál Cs. (7.), illetve Dombi N. (3.), Schaffler B. (45.).