Kerékpár

2023.07.08. 09:15

A pályaversenyen termett több babér a Szekszárdi Sportközpont bringásainak

A Szekszárdi Sportközpont versenyzői hét éremmel tértek haza a Tamásiban megrendezett U13 és U15, valamint a WU15 Országúti Magyar Bajnokságról.

Fotó: Vigh Attila

Az U13 és WU15 16 km-es távja Pincehelyen rajtolt, majd délután Tamásiban az U15 56 km-es távja. Mindkét verseny célja a Gyönk határában lévő 1 km-es meredek emelkedő tetején volt. Délelőtt Mármarosi Alexának majdnem sikerült a bravúr, mert sprinter létére csak 5 másodpercre volt a bronzérmestől. Délután pedig Tulok-Darida Simonnak sikerült egyedüliként megszöknie a mezőnytől 10 km-re a céltól, de sajnos utolérték, és már nem volt ereje a legjobbakkal hajrázni a meredek végbefutón. Hétfőn a Tamási cementpálya adott otthont az Utánpótlás Pálya Bajnokságnak, és a Pálya Kerékpár Országos Diákolimpia döntőjének is. A fiatalok 200, 500 és 1000 m-en küzdöttek meg egymással. Itt már több babér termett a Szekszárdi Sportközpont legjobbjainak. Mármarosi Alexa két ezüst és egy bronzérmet szerzett Tulok-Darida Simon pedig két ezüsttel lett gazdagabb. Az U13 és U11 fiúknál Mármarosi Manuelnek és Adriánnak, valamint Rádi Noelnek a tisztes helytállás és a tapasztalat szerzés volt a cél.

Országúti Országos Bajnokság, U15 (56 km): 11. Tulok-Darida Simon, 12. Mármarosi Marcell. WU15 (16 km): 4. Mármarosi Alexa. U13 (16 km): 11. Mármarosi Manuel, 13. Rádi Noel. Pálya Országos Bajnokság, WU15, 200 m: 2. Mármarosi Alexa. 500 m: 2. Mármarosi Alexa. 1000 m: 3. Mármarosi Alexa. U15, 200 m: 4. Tulok-Darida Simon, 5. Mármarosi Marcell. 500 m: 2. Tulok-Darida Simon, 3. Mármarosi Marcell. 1000 m: 2. Tulok-Darida Simon, 3. Mármarosi Marcell. U13, 200 m: 7. Mármarosi Manuel, 8. Rádi Noel. 500 m: 6. Mármarosi Manuel, 7. Rádi Noel. 1000 m: 5. Mármarosi Manuel, 6. Rádi Noel. U11, 200 m: 7. Mármarosi Adrián. 500 m: 7. Mármarosi Adrián.