Futás

2023.09.24. 17:18

Óriási csúccsal nyerte meg a Varsó Maratont Szemerei Levente!

Szemerei Levente nyerte a 45. Varsó Maratont, amelyen új egyéni csúccsal ért célba.

A férfiak mezõnyében gyõztes Szemerei Levente a 45. alkalommal rendezett varsói maratonon.

Fotó: MTI/Rafal Guz

A 23 éves szekszárdi futó a verseny eredményközlő oldala szerint több mint egy percet javított 2:16:35 órás egyéni legjobbján – melyet tavasszal az idei magyar bajnokságon, Bécsben állított fel –, a lengyel fővárosban ugyanis 2:15:32 óra alatt teljesítette 42,195 kilométeres távot. A százfős mezőny másik magyar versenyzője, Jenkei Péter (2:26:32 ó) a tizedik helyen végzett.

Szőke Gergő tanítványa augusztus végén az igen előkelő 40. helyen végzett a budapesti atlétikai világbajnokság maratoni versenyében. Akkor a nagy hőségben nem volt esély arra, hogy jó időt fusson, s 2:17:20 órás időeredménnyel ért célba. Most Varsóban tökéletesek voltak a körülmények, 20-22 fokban, napos, kissé felhős időben, az erejét remekül beosztva győzött a Szekszárdi Sportközpont fiatalja.