NB II-es férfi kézilabda

2023.10.24. 13:00

A listavezető legyőzésével mutatkozott be a hőgyészi kispadon az új vezetőedző

Győztes mérkőzésen mutatkozott be vezetőedzőként a Hőgyészi SC kispadján Héger Zsolt, miután csapata hazai pályán 24–23-ra legyőzte a listavezető NEKA U21-es gárdáját.

Mikita Bence három gólt dobott az akadémisták kapujába

Fotó: Kiss Albert

Férfi NB II, E-csoport, 6. forduló
Hőgyészi SC–NEKA U21 24–23 (14–14)
Tamási, 150 néző. V.: Papp R., Vandróczki
Hőgyész: SZENTE – Teimel, VALD 9, MIKTIA 3 (1), Gadányi 1, SZAKCSI 6, Pap Á. 2. Csere: Hudra, Farkas G. (kapusok), Szabó T., Vojkovics I. 1, Vojkovics Gy. 2 (2), Bujtás, Pencs, Kovács F. Vezetőedző: Héger Zsolt
Kiállítások: 4, illetve 6 perc
Hétméteresek: 5/3, illetve 2/1

Nehezebb feladatot aligha kaphatott volna Héger Zsolt, mint a veretlenül listavezető NEKA akadémistái elleni debütálás. Az öt és fél év után távozó Bán Tamás helyét átvett korábbi másodedző variációs lehetőségét, és így az esélyét növelte, hogy eltiltását letöltve számíthatott egyik legjobbjára, Vald Benjaminra is. Ezt bizonyította, hogy a jobbátlövő csapata első öt találatából hármat vállalt magára, majd háromgólos hátrányt ledolgozva visszavette a vezetést a Hőgyész (21. perc: 10–9).

Szünet után két gólnál nagyobb különbséget egyik fél sem tudott közé rakni, hol a Balaton-parti fiatalok (42. p.: 18–20), hol a hazaiak léptek el a másiktól (53. p.: 23–21). Mikita Bence és Vojkovics Gyula büntetője végül lezárta a találkozót, amivel megszakították a NEKA veretlenségét és feljöttek a tabella második helyére

Héger Zsolt: – A lövőszázalék nem volt tökéletes, de végül elég volt a huszonnégy dobott gól. A hétméteresek terén is előreléptünk, hiszen most nem öt, csak két büntetőt hagytunk ki. Védekezésben nagyot javult a csapat teljesítménye, jól rendeződtünk vissza és sok technikai hibára tudtuk kényszeríteni a fiatalokat. Büszke vagyok, hogy egyedüli csapatként tudtuk harminc gól alatt tartani a NEKA-t, gratulálok a játékosaimnak, megyünk tovább az úton.

A hőgyésziekre három hét pihenő vár, legközelebb november 11-én, 18 órakor a sereghajtó Pécsi VSK-t fogadják.