Női NB II-es foci

2023.10.24. 10:14

Esélye sem volt a paksi lányoknak az ezüstérmes ellen

Hatodik vereségét szenvedte el zsinórban a Paksi SE a női NB II-es labdarúgóbajnokság Nyugati csoportjában, miután hazai pályán 7–0-ra kikapott a Csepeltől.

Öt vereséggel a háta mögött fogadta a csepelieket Horváth György együttese, és az elmúlt találkozókat figyelembe vége csak akkor lehetett komoly esélye a pontszerzéshez, ha nem kap gólt az előző idény ezüstérmesétől. Ez a lehetőség már a hetedik percben odalett, amire a Pest vármegyeiek még kettőt rápakoltak a szünetig.

A 16-18 éves fiatalokat is bevető paksiakat nemcsak a háromgólos hátrány sújtotta, de a kapus Kerekes Brigitta kiválása is, akinek a helyét a félidőben egy mezőnyjátékos vette át. A második félidő első negyedórájában a korábban a Szekszárdi UFC futsalcsapatát egy meccsen erősítő Fekete-Bernhardt Barbara kétszer is bevette a „beugrós” kapuját, s végül hétnél álltak meg a csepeliek.

Az atomvárosiak 385 perce gólképtelenek (az Ajka ellen nem álltak ki, ezt 3–0-ra veszítették el), ezt szombaton hazai pályán az ellen az Airnergy ellen szakíthatják meg, amely hétvégén 21–0-ra ütötte ki az újonc martonvásáriakat.

NB II, Nyugati csoport, 7. forduló
Paksi SE–Kizotti Csepel TC 0–7 (0–3)
Paks, Kuruczné Kiss (Borbényi, Fekete B.)
Paks: Kerekes B. (Tancsa, a szünetben) – Marosi, Zufall (Figura, 77.), Debreceni K. (Asztalos, 55.), Boda, Kiss L., Horváth M., Sajabó, Szűcs L. (Bogdán N., a szünetben), Fritz F. (Bárányos, 67.), Koloh. Vezetőedző: Horváth György
Csepel: Jakab Zs. – Buchmüller A., Király L., Mesterházi (Ráporti, 82.), Kókai K., Németh A. (Gruber, 52.), Nádudvari A. (Mészáros-Nyerges, 82.), Horváth E. (Malinovszky, 57.), Hári, Fekete-Bernhardt B., Kerekes E. Vezetőedző: Rácz Botond
Gólszerző: Fekete-Bernhardt B. (54., 61.), Kerekes E. (7.), Buchmüller A. (27.), Szűcs L. (35., öngól), Malinovszky (69.), Gruber (76.)