Férfi NB II-es kosárlabda

2023.11.04. 12:20

Száz pont fölé jutva ütötte ki ellenfelét a Bonyhádi KSE – képgalériával

Második hazai bajnokiját is megnyerte a Bonyhádi KSE a férfi NB II-es kosárlabda-bajnokságban, miután 101–73-ra legyőzte a mosonmagyaróvári MOGAAC együttesét.

Baki Sándor 36 pontot szórt, közte három triplát

Fotó: Máté Réka

Nagy vereségbe szaladt bele a legutóbbi fordulóban a völgységi gárda, amely 104–59-re kapott ki a vármegyei rangadón Dombóváron. Kovács Balázs együttese azt a fájó zakót szerette volna kijavítani hazai pályán, ami össze is neki a mosonmagyaróváriak ellen.

Dávid Róberték rajt-cél győzelmet arattak úgy, már az ötödik percben közé rakták azt a lélektanilag nagyon fontos tíz pontot (18–6), amit az első félidőben végig magabiztosan tartani tudtak. A nagyszünet után aztán visszajöttek a meccsbe a vendégek, köszönhetően annak, hogy a harmadik negyed első hét percében a BKSE csupán három pontot tett fel az eredményjelzőre, miközben erre tizenöttel válaszoltak a mosonmagyaróváriak, 58–54-re kozmetikázva az eredményt. Ennél közelebb viszont nem tudtak kerülni a vendégek, mert Baki Sándorék megrázták magukat, az utolsó tíz percre ismét két számjegyűvé hizlalták előnyüket, a záró felvonásban pedig gyakorlatilag kiütötték ellenfelüket.

A völgységiek két győzelemmel és egy vereséggel az ötödik helyen állnak a kilenc csapatos bajnokságban, ahol legközelebb november 19-én a közvetlenül előttük álló Soproni Tigrisekhez utaznak.

Férfi NB II, Nyugat, 4. forduló
Bonyhádi KSE–MOGAAC 101–73 (28–14, 27–25, 16–20, 30–14)
Bonyhád, v.: Boros Gyevi, Deák Zs.
Bonyhád: Pechár Cs. 23/21, Baki 36/15, Dávid R. 17/3, Szegedi 4, Fazekas V. 7. Csere: Solymár 2, Rippert 3/3, Pechár P. 9/9, Borsos, Szőts B., Hauck, Villányi. Vezetőedző: Kovács Balázs
Mosonmagyaróvár: Éder 9, Pintér B. 4, Piukovits 11, Varga Z. 20, Iváncsics 4. Csere: Karsai 12, Mester 11/9,  Amartuvshin 2, Lampért, Ruzsa, Szaszák, Májer. Vezetőedző: Laky Tibor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 18–6. 13. p.: 39–21. 17. p.: 51–32. 24. p.: 58–46. 28. p.: 62–56. 33. p.: 85–63.