Kosárlabda

2023.12.16. 19:58

Közel volt a száz ponthoz az oroszlányiakat kiütő Atomerőmű SE (galériával)

Az Atomerőmű SE végig vezetve 95–82-re felülmúlta odahaza az oroszlányi MVM-OSE Lions együttesét, és sorozatban harmadik győzelmét aratta a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban.

Kassim Nicholson 20 pontot szórt az oroszlányiaknak

Fotó: Molnár Gyula

Jól kapták el a rajtot a paksiak, Keith Wright Jr. vezérletével 10–3-as hazai vezetést mutatott a Gesztenyés úti sportcsarnok elektronikus táblája. Az oroszlányiak erre később egy 6–0-val válaszoltak, ami láthatóan nem tetszett Sebastjan Krasovecnek, egyből magához hívta játékosait. Az időkérés után hosszú időt követően parkettára lépett Kovács Ákos, a csapatkapitány előbb assziszttal, majd egy sikeres közelivel köszönt be.

Ez a hullámzó játék az egész első félidőre érvényes volt, mert az atomosok hiába léptek meg előbb éppen a „cséká” hárompontosával hét, majd később Kassim Nicholson triplájával nyolc ponttal is, az OSE nem adta magát és rendre visszajöttek lőtávolon belülre. Kritikus pillanatokban viszont mindig jött egy paksi, akinek el merte vállalni a dobást és nem remegett meg a keze – már ez önmagában nagy változás a szezon kezdetéhez képest.

A négypontos félidei előnyből többek között Nicholson nyolc pontjával, valamint a napokban szerződtetett Kucsora Csaba duplájával és a fiatal Géringer Gergő triplájával 73–53-ra lépett el a Atom. A záró felvonásban először csak a különbség volt a kérdés (ez volt huszonnégy is), majd az, hogy elérik-e a százat Kovácsék. Ez végül nem jött össze, de a rajt-cél győzelem nem forgott veszélyben.

Most bánhatják igazán Pakson, hogy későn érkezett Sebastjan Krasovec és látszott meg a szlovén szakember keze munkája a csapaton. Mert bár sorozatban harmadik győzelmét aratta vele az ASE, esélye már nincsen a legjobb nyolcba kerülni féltávnál az alapszakaszban, így a tavaszi Magyar Kupa negyeddöntőjében nem lesz ott a négyszeres győztes paksi egylet.

Tippmix Férfi NB I/A, alapszakasz, 12. forduló
Atomerőmű SE–MVM-OSE Lions 95–82 (24–21, 23–22, 26–14, 22–25)
Paks, 800 néző. V.: Benczur, Frányó, Kovács N.
Paks: White 11/6, IHRING 23/15, Radics, NICKOLSON 20/9, WRIGHT JR. 14/3. Csere: Wooten Jr. 2, Géringer 8/6, Kucsora 5/3, Kovács Á. 9/6, Dorogi 3, Kékesi, Sövegjártó. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec
Oroszlány: Ruják 7, Szabadfi 7/3, John Jr. 8/6, K. THOMAS 20, Polutak 8. Csere: GHOLSTON 31/3, Balsay 1, Gáspár M., Árva-File. Vezetőedző: Simon Petrov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–5. 8. p.: 18–15. 13. p.: 31–28. 17. p.: 39–34. 20. p.: 47–43. 23. p.: 53–47. 26. p.: 59–50. 29. p.: 73–53. 32. p.: 78–62. 35. p.: 87–69. 39. p.: 94–82.