Kosárlabda

2023.12.30. 20:00

Remek győzelemmel búcsúzott el az évtől az Atomerőmű SE (képgalériával)

A második félidőben nyújtott remek játékával az Atomerőmű SE 92–86-ra legyőzte odahaza az NHSZ-Szolnoki Olajbányászt a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján.

Mario Ihringnek nem remegett meg a keze a hajrában

Fotó: Molnár Gyula

A szeptemberi nyitófordulóban végletekig kiélezett mérkőzést játszottak a paksiak a Tiszaligeti Sportcsarnokban, ahol a 35. percben még 64–62-re vezettek, de végül hat ponttal mégis alulmaradtak. Habár a bajnoki „visszavágó” előtt az ASE hátulról a második, az Olajbányász elölről volt harmadik a tabellán, hasonlóan szoros mérkőzésre volt kilátás a Gesztenyés úton.

Nem kezdődött jól a találkozó a vendéglátónak, mindössze kilenc másodperce folyt a mérkőzés, amikor Radics Gerzsont hordágyon kellett levenni a parkettáról. A sérülés után Maliek White ziccerével még 14–13-ra vezetett az Atom, amire sorozatban hét ponttal válaszoltak a szolnokiak. Sebastjan Krasovec erre reagálva rögtön magához rendelte játékosait, de az időkérés nem hozott változást.

A vendégek Strahinja Jovanovics révén – hét sikeres dobás után – hagyták ki az első kétpontos kísérletüket, ám a szerb irányító középtávolival javított és először nőtt két számjegyűre a különbség (16–26). A második játékrészben Kassim Nickolson hat sikertelen kísérlet után a paksiak első triplájával, majd egy duplával 35–28-ra kozmetikázta az eredményt, de ennél közelebb nem tudott kerülni az ASE a nagyszünetre.

A második félidőt is a hazaiak kezdték jobban, a 10–4-es rajttal megfelezték a hátrányukat, sőt Nickolson két, Kovács Ákos egy triplájával 64–62-re visszajött és új meccset nyitott az Atom. Mario Ihring ziccerénél felrobbant a Gesztenyés úti csarnok, a szlovák irányító pontjaival 68–68-nál utolérték az Olajbányászt, majd Kovács duplájával hosszú idő után át is vették a vezetést (77–76).

Szeptember után ezúttal is drámai végjáték következett, amin a szolnoki kezek remegtek meg. Az Atomerőmű SE pocsék szezonrajtot követően szép győzelemmel búcsúzott el az évtől, az új esztendőt január 6-án, az Egis Körmend vendégeként egy újabb bravúros sikerrel kezdheti meg.

Tippmix Férfi NB I/A, alapszakasz, 14. forduló
Atomerőmű SE–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 92–86 (18–29, 28–28, 18–11, 28–18)
Paks, 1200 néző. V.: Cziffra, Goda, Horváth Cs.
ASE: IHRING 27, WHITE 19, Radics, NICHOLSON 20/9, WRIGHT Jr. 10. Csere: Géringer 2, Wooten Jr. 6, Kovács Á. 8/6, Kékesi, Kucsora, Dorogi. Edző: Sebastjan Krasovec
Szolnok: Pongó Máté 8/6, Eads III. 15, Pallai 4, THOMAS 12/3, Wiggins 14. Csere: JOVANOVICS 28/9, Révész 5/3, Vincze. Edző: Szarvas Gábor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 12–10. 8. p.: 16–22. 13. p.: 26–35. 17. p.: 38–49. 20. p.: 46–57. 23. p.: 54–61. 26. p.: 59–63. 29. p.: 64–68. 32. p.: 70–71. 35. p.: 77–78. 39. p.: 90–86.