2024.01.13. 20:01

A pécsiek elleni újabb drámai végjátékból ezúttal az ASE jött ki győztesen (galériával)

Az Atomerőmű SE 81–79-re legyőzte az NKA Universitas Pécs együttesét a férfi NB I-es kosárlabda-bajnokság szombati játéknapján.

Az amerikai Kassim Nicholsoné volt az utolsó szó a rangadón

Hanyag eleganciával süllyesztett el egy kosarat bemelegítés közben a kezdőkörből Mario Ihring, ezt a lendületet a paksiak légiósa a pécsiek elleni szomszédvári rangadóra is magával vitte.

A hazaiak első két kosarát a szlovák irányító szerezte, akihez idővel a társak is csatlakoztak és 8–0-s sorozattal megnyerték az első negyedet. A kisszünet után lendületben maradt az Atomerőmű, Keith Wright Jr. hárompontosával két számjegyűre duzzadt az előny (28–16), amit Ibrahim Durmo bármennyire is el akart tüntetni a félidőig, nem sikerült neki (a bosnyák bedobó négy perc alatt a pécsi tizenegy pontból kilencet vállalt magára).

A harmadik negyed első fele az említett két légiós külön párharcáról szólt, de végül a két csapat pécsi mérkőzésén 22 pontig jutó Fahrudin Manjgafic triplájával fordított hosszú idő után a baranyai gárda. A bosnyák center középtávolijával később 70–64-es vendégvezetést mutatott az eredményjelző, amikor jött Maliek White és visszahozta a meccsbe az ASE-t, az utolsó szó pedig Kassim Nicholsoné volt.

A paksiak az októberi 82–80-as pécsi vereség után ismét drámai végjátékot hozó mérkőzést játszottak szomszédvári riválisukkal, ezúttal viszont ők jöttek ki győztesen, ezzel sorozatban harmadik sikerüket aratták és megelőzték riválisukat a tabellán.

Tippmix Férfi NB I/A, alapszakasz, 16. forduló
Atomerőmű SE–NKA Universitas Pécs 81–79 (19–14, 25–21, 17–29, 20–15)
Paks, 1000 néző. V: Földházi, Pozsonyi, Jakab L.
ASE: Ihring 6, WHITE 27/6, NICHOLSON 13/3, Géringer 3/3, WRIGHT Jr. 13/6. Csere: Kékesi 5/3, Wooten Jr. 5, Kovács Á. 5/3, Kucsora 2, Dorogi 2. Vezetőedző: Sebastjan Krasovec
Pécs: Nikolic 4, Kovács P. 6/6, Scherer 10/6, DURMO 23/3, MANJGAFIC 23/9. Csere: Kerpel-Fronius, Walker 13/9, Herger, Lados, Benke. Vezetőedző: Goran Tadics
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–7. 8. p.: 13–12. 13. p.: 31–23. 17. p.: 35–30. 23. p.: 48–43. 26. p.: 56–49. 29. p.: 61–60. 32. p.: 64–70. 35. p.: 72–72.