2024.02.06. 16:06

Szilágyi Tamás: „Ilyen bravúrokra vagyunk képesek ha teljes kerettel játszunk”

Második idei találkozóját is behúzta a Dombóvári Kosársuli KE, amely Nagykanizsán aratott értékes győzelmet az NB II-es bajnokság hétvégi meccsén.

Ha egy üzlet beindul... Idei első bajnokiján szezonbeli első győzelmét ünnepelhette Celldömölkön a Dombóvári KKE, amely most Nagykanizsáról is elhozta a két pontot. Egy végletekig kiélezett, nagy csatát nyert meg Szilágyi Tamás együttese, amely kapott hideget-meleget a kanizsai arénában, de mindent kibírtak ezen az estén Kőnig Richárdék.

A hat ponttal megnyert első negyed után a hazaiak ugyan megijesztették a DKKE-t, de a szünet után megint kézbe vette az irányítást a vendégcsapat, s már nem is engedte ki onnan. Kettőből kettő eddig a mérleg 2024-ben, pénteken jön egy újabb rangadó, Sopronba a Tigrisekhez utazik a Dombóvár.

Férfi NB II, Nyugati csoport, 8. forduló
Kanizsa KK–Dombóvári Kosársuli KE 81–87 (19–23, 28–17, 19–24, 15–23). Dombóvár: Takács A. 10/6, Hadnagy 12/3, Kőnig 17/12, Tóth V. 24, Pölöske 1. Csere: Balogh R. 13, Laufer 8/6, Lép, Molnár M., Tóth K. 2, Roósz. Vezetőedző: Szilágyi Tamás.

„Le a kalappal a fiúk előtt, hatalmas gratuláció jár nekik, igazi csapatként játszottak, férfimunka volt ebben a győzelemben. Azt kell mondjam, hogy ilyen bravúrokra vagyunk képesek ha teljes kerettel játszunk. Elemezhetném a meccset, de felesleges, hisz nekem azt tanították, hogy a győzelmet nem kell megmagyarázni” – értékelt Szilágyi Tamás.

A bajnokság állása: 1. PTE-PEAC 7 győzelem/0 vereség, 2. Kozármisleny 7/0, 3. Soproni Tigrisek 5/3, 4. Dombóvár 4/3, 5. Kanizsa 4/4, 6. Törökbálint 2/4, 7. Bonyhád 2/5, 8. Celldömölk 1/6, 9. Mosonmagyaróvár 0/7.