Kézilabda

2024.03.12. 13:10

A tizenkét perces gólcsend a Fekete Gólyák győzelmébe került – galériával

Döntetlennel zárta az alapszakaszt a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, miután 19–19-re végzett hazai pályán a nagyatádi Rinyamenti KC-vel a női NB II-es kézilabda-bajnokságban.

Női NB II, E-csoport, 14. forduló
Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Nagyatád RKC SE 19–19 (11–8)
Szekszárd, 80 néző. V.: Bálint B., Török K.
Szekszárd: Schell – Bencze, FARKAS A. 6, Szmacska, Pataki 1 (1), BOGNÁR ZS. 6 (5), Szentes 4. Csere: Péti, Szalai Sz. (kapusok), ORBÁN E. 2, Köbli, Tompai. Edző: Bordán Anna
Kiállítások: 12, illetve 14 perc + piros lap.
Hétméteresek: 3/2, illetve 1/1.

Bognár Zsanett hat góljából ötöt hétméteresből szerezte
Fotó: Kiss Albert

Mindkét oldalon volt egy-egy nagy hiányzó a tét nélküli mérkőzésen, a biztos felsőházas vendégeknél a góllövőlistát vezető Ghetu Andrea, a rájátszást az alsóházban folytató szekszárdiaknál pedig az orrtöréséből gyógyuló Kapás Tekla nem volt ott a nevezettek között. Nem biztos, hogy az ő hiányuk miatt, de támadásban sok hibát vétettek a csapatok, az első találatra öt és fél percet kellett várni. A hazaiaknál Farkas Anita átlövésből, Szentes Lili szélről hozta a gólokat, de csak a félidő hajrájában értékesített két büntetővel sikerült előnyt szerezniük.

A szünetről is a Fekete Gólyák jött ki jobban (12–8), de tizenkét perces gólszünetét kihasználva egalizáltak a vendégek. A mindkét oldalra furcsán ítélő játékvezető páros tevékenysége, a hullámzó játék és a vendégek szélső góljai után az utolsó öt percben a serdülőkorú Orbán Emma két bravúros góljával kétszer vezetést szerzett az FGKC, amely tizenhét másodperccel a vége előtt az időkérés után meg is nyerhette volna a találkozót, de a támadást nem sikerült eredményesen befejezni.

„Tisztességesen küzdöttünk, helyenként jól is játszottunk, de ilyen külső körülmények mellett nehéz volt helytállni. Az első félidő végére sikerült háromgólos előnybe kerülnünk, ami a 40. percre elolvadt. Támadásban Farkas Anita góljaival és Bognár Zsanett betöréseivel tartottunk magunkat, Orbán Emma fontos pillanatokban értékesítette a helyzeteit” – fogalmazott Bordán Anna.

Az alsóházban folytatják
Négy győzelmet és két vereséget, azaz nyolc pontot vitt magával az alsóházba a Szekszárdi Fekete Gólyák. A szintén nyolccsapatos csoportban a Budaörs és az Érd U21-es csapatával, a Tököllel és a Szigetszentmiklós második gárdájával játszik majd oda-visszavágót Bordán Anna együttese a jövő héten kezdődő rájátszásban.

6.PTE PEAC U2114428330–39410
7.DKKA U21143110392–4437