Női kézilabda

2024.03.26. 13:00

Nagy lépést tett a bennmaradás felé a Fekete Gólyák

Győzelemmel kezdte az NB II. alsóházi rájátszását a Szekszárdi Fekete Gólyák KC, miután 34–25-re felülmúlta az Érd U21-es csapatát.

Bognár Zsanett a szekszárdi gólok harmadát lőtte Érden

Fotó: Kiss Albert

Tíz hónap szünet után visszatért a pályára Kaveczki Edina, akivel a bajnokság legjobb húsz percét produkálták a szekszárdiak. Két kihagyott büntető ellenére bő húsz perc játék után tizenegy gólos előnyt szereztek (18–7), amivel gyakorlatilag eldöntötték a mérkőzés lényegi részét.

Ehhez most még az is belefért, hogy a félidő vége és a második játékrész teljes egésze ne a szép játékról szóljon a Fekete Gólyáknál. Sok technikai  hiba, eladott labda és borzasztó mennyiségű kihagyott ziccer jellemezte a vendégek játékát, de a hazaiak szintén jelentős mennyiségű hibája és Bognár Zsanett, valamint Szentes Lili villanásai, Farkas Anita védekezése eredményezték azt, hogy nem csökkent drasztikusan a különbség. Az utolsó percekben, kettős emberfogásra tértek át a vendéglátók, ezt megoldva Kapás Tekla ziccergóljaival tartani tudták a szekszárdiak a biztos előnyüket.

Női NB II, E-F csoport, alsóház, az 1. fordulóban
Érd U21–Szekszárdi Fekete Gólyák KC  25–34 (12–21)
Érd Aréna, 30 néző. V.: ifj. Babity, Kaposi
Szekszárd: Schell – Farkas A. 3, Kapás 4, Pataki 3, BOGNÁR ZS. 11 (4), Kaveczki 6, SZENTES 7. Csere: Péti (kapus), Orbán E., Szmacska, Bencze D., Tompai. Edző: Bordán Anna
Kiállítások: 10, illetve 6 perc
Hétméteresek: 7/5, illetve  6/4

„Mintha két mérkőzés játszottunk volna. Öröm volt látni az elejét a teljesítményünket, majd a nagy előny birtokában dekoncentrálttá váltunk, és ebből a legtöbb játékosunknak a végéig sem sikerült kijönni. Persze a mérkőzés előtt simán aláírtuk volna ezt az eredményt, hiszen ezzel komoly lépést tettünk céljaink elérése felé” – fogalmazott Bordán Anna.

A bajnokság állása

1.Budaörs U217610240–17313
2.Szekszárd7502204–16010
3.DKKA U217403206–2008