Kosárlabda

2024.03.15. 20:49

Százhúsz pontig jutott a KSC Szekszárd a BEAC ellen

A Tarr KSC Szekszárd pénteken zárt kapuk mögötti felkészülési mérkőzésen 120–81-ra legyőzte hazai pályán az E.ON ELTE BEAC együttesét.

Teol.hu

Felkészülési mérkőzést játszott pénteken a KSC

Fotó: KSC Szekszárd

Mint ismert, a szekszárdiak emlékezetes mérkőzésen maradtak alul a címvédő Sopronnal szemben a Killik László Női Magyar Kupa negyeddöntőjében, így Djokics Zseljko együttese nem lesz érdekelt a győri négyes döntőnek. Ennek ellenére ez a hét sem maradt el KSC-mérkőzés nélkül, a kék-fehérek pénteken a BEAC-ot fogadták zárt kapus edzőmeccsen.

A Szekszárd legjobbja Mányoky Réka (25 pont, 5 lepattanó) és Kathryn Westbeld (18 pont, 7 lepattanó) lett.

„Köszönjük a BEAC-nak, hogy eljöttek, így ebben a bajnoki szünetben is tudtunk edzőmeccset játszani. Nagyon jó támadó kosárlabdát játszottunk, nem is emlékszem, mikor dobtunk utoljára ennyi triplát, de védekezésben van még mit javulni, úgyhogy ezen fogunk dolgozni” – értékelte a felkészülési mérkőzést Djokics Zseljko.

Felkészülési mérkőzés
Tarr KSC Szekszárd–E.ON ELTE BEAC 120–81 (33–25, 29–17, 33–20, 25–19)
Szekszárd, zárt kapuk mögött. V.: Farkas, Fodor, Domokos.
Szekszárd: Horváth Bernadett 11/9, Bernáth R. 8/3, Mányoky 25/9, Westbeld 18/3, Krnjics 14. Csere: Boros J. 12/6, Miklós M. 11/9, Szücs G. 9, Sztanacsev 8/6, Theodoreán 4/3. Edző: Djokics Zseljko
BEAC: Angyal 19/6, Morgan 20/9, Milkovics 4, Ozola 2, Tóth F. 19. Csere: Gábor L. 10, Juhász A. 4, Drahos 2, Orosz 1, Zsámár. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 5. perc: 22–10. 10. p.: 33–25. 15. p.: 48–32. 20. p.: 62–42. 25. p.: 78–48. 30. p.: 95–62. 35. p.: 110–72.