2017.07.22. 17:42

Gereben Lívia vezetésével gálázott az U19-es válogatott

A fegyelmezetten védekező, és kíméletlenül támadó magyar lányokkal nem tudtak mit kezdeni a mexikóiak. Végül kiütéses győzelmet arattak Gereben Líviáék, aki egymaga 20 pontig jutott.

TEOL, Fotó: fiba.com

Forrás: fiba.com

A kezdetektől fogva lehengerelte első ellenfelét, Mexikót a magyar női U19-es válogatott az Olaszországban rendezett világbajnokságon. Míg elöl a mexikói lányok képtelenek voltak feltörni a szervezetten és fegyelmezetten védekező magyarokat, addig a másik oldalon a gyors támadásokkal és lepattanózással nem tudtak mit kezdeni. Ebből következően egy 19-3-as rohanással indított a magyar válogatott, és előnyéből nem is volt hajlandó nagyon engedni az első negyed végéig. (25-11)

Gereben Lívia az első negyed közepén jutott először játéklehetőséghez, és rögtön csapata élére állt, ugyanis az első negyedben 7 pontig jutott, amivel csapata legjobbja volt.

A második negyedben folytatódott a magyar dominancia, szinte csak Sanchez volt veszélyes a magyar gyűrűre, miközben a Juhász (11), Gereben (6), Lelik (9) trió elképesztő mennyiségű lepattanót szerzett. Hárman együtt az első félidőben 26-ig jutottak, aminek a felét a mexikói palánk alatt gyűjtötték be a lányok. S eközben még a pontokat is szépen gyűjtögették, így a félidő végére már 46-24 volt az állás.

A második játékrész elején úgy tűnt a szünetben a mexikóiak mestere összekapta lányait, sokáig tartották a lépést a kissé kicserélődött magyarokkal, de miután Juhász és Gereben pályára lépett ismét ellenállhatatlanokká váltak a magyar támadások. Ez egy 11-2-es rohanás formájában mutatkozott meg.

Az utolsó negyed leginkább a másodikra hasonlított, nagy magyar dominanciát hozott. A közép-amerikaiak tudták, hogy nem nyerhetnek. A mérkőzés végét jelző duda 111-67-nél harsant.

Vasárnap 16 órától Japán következik, majd a csoport zárásaként a hétfői pihenőt követően, kedden 16 órától Ausztrália lesz az ellenfél. Utóbbi a 2015-ös oroszországi világbajnokságon bronzérmet szerzett. A tornán 16 csapat szerepel, Európát a mieinken kívül a franciák, a lettek, a spanyolok, az oroszok és a házigazda olaszok képviselik.

A címvédő az Egyesült Államok, amely immáron 2005 óta egyeduralkodó, az azóta megrendezett hat világbajnokságot egyaránt ők nyerték meg.

U19-es női Európa-bajnokság, D-csoport

Magyarország–Mexikó 111–67 (25–11, 21–13, 34–24, 31–19). Magyarország: Pusztai P., Czukor D. 14/10, Kányási V., Juhász D. 17/19, Dul P.. Csere: Lelik R., Boros D., Gereben L. 20/10, Varga K., Karagits K., Meresz B., Török Á 13/9. Szövetségi Edző: Balogh Judit. A mexikóiak legjobb dobója: D. Sanchez 16/10

Mezőnybeli dobószázalék: 37/78 (47.44%), illetve 17/53 (32.08%). Hárompontosok dobószázaléka: 4/12 (33.33%), illetve 8/18 (44.44%). Büntetők dobószázaléka: 25/37 (67.57%), illetve 9/14 (64.29%).

Lepattanók (támadó): 73 (34), illetve 31 (9). Legtöbb lepattanó: Juhász 15, Lelik 11, Gereben 11, illetve Rivera 6, Gastelum 4.

Gólpasszok: 26, illetve 16. Legtöbb gólpassz: Lelik 5, Kányási 5, illetve Rivera 5, Villalobos 3.

Szerzett/eladott labdák: 9/14, illetve 9/17.