2010.07.03. 18:05

Németország kiütötte Maradona csapatát

Németország padlóra küldte Argentínát, Joachim Löw csapata 4:0-ra verte Messiéket.

bama (Forrás: MTI)

Németország jutott be harmadikként Hollandia és Uruguay után a legjobb négy közé a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságon, miután a szombati, fokvárosi negyeddöntőben 4-0-ra legyőzte Argentínát. Bátran és lendületesen kezdtek a németek, s mielőtt az argentinok igazán felvették volna a mérkőzés ritmusát, már hátrányba  kerültek: Németország 200. vb-gólját Thomas Müller szerezte, aki  Bastian Schweinsteiger ívelését fejelte a dél-amerikaiak hálójába.

[caption id="" align="alignleft" width="334"] Már a harmadik percben vezetést szereztek a németek
[/caption]

A második félidőben a 100. válogatottságát ünneplő, és korábban 50  gólig jutott Miroslav Klose kétszer is betalált, közben pedig Arne  Friedrich volt még eredményes, így hatalmas meglepetésre 4-0-ás KO lett a vége.

A németek a 20:30 órakor kezdődő Paraguay-Spanyolország párharc továbbjutójával találkoznak a szerdai elődöntőben.

Eredmény, negyeddöntő

Németország-Argentína 4-0 (1-0)
Fokváros, Zöld Pont Stadion, 64.100 néző, v.: Ravsan Irmatov (üzbég)
Gólszerző: Müller (3.), Klose (68., 89.), Friedrich (74.)
Sárga lap: Müller (35.), illetve Otamendi (11.), Mascherano (80.)
Németország: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Arne Friedrich, Per Mertesacker, Jerome  Boateng (Marcell Jansen, 72.) - Sami Khedira (Toni Kroos, 77.),  Bastian Schweinsteiger - Thomas Müller (Piotr Trochowski, 84.),  Mesut Özil, Lukas Podolski - Miroslav Klose
Argentína: Sergio Romero - Nicolas Otamendi (Javier Pastore, 70.) Martin  Demichelis, Nicolas Burdisso, Gabriel Heinze - Javier Mascherano,  Maxi Rodriguez, Angel Di Maria (Sergio Agüero, 75.) - Lionel Messi,  Carlos Tévez, Gonzalo Higuaín

3. perc: a bal oldalról Schweinsteiger ívelt be szabadrúgást, s Müller az ötösről csúsztatott az argentin kapuba (1-0)
68. perc: a 100. válogatott meccsén szereplő Klose pályafutása  51., egyszersmind 13. vb-gólját is megszerezte, egy sakk-matt akció végén Podolski önzetlenül tálalt elé, ő pedig négy méterről gond nélkül helyezett az üres kapuba (2-0)
74. perc: a nagyszerű mezőnymunkát végző Schweinsteiger a fél argentin csapatot kicselezte, majd "felszolgált" az akciót követő Friedrichnek, aki a kapuba kotorta a labdát (3-0)
89. perc: a kegyelemdöfést a hajrában kapták meg az argentinok, megint Klose volt a legjobbkor a legjobb helyen: Öziltől kapott elronthatatlan passzt, s a duplázó csatár belsővel küldte a hálóba a játékszert (4-0)

Klose már a góllövő-örökranglista második helyén

A német Miroslav Klose, aki két alkalommal vette be az argentinok kapuját a dél-afrikai labdarúgó világbajnokság szombati negyeddöntőjében, összességében már 14 találatnál tart, és ezzel behozta a második helyen honfitársát, Gerd Müllert a vb-k góllövő-örökranglistáján.

A góllövő örökranglista

1. Ronaldo (brazil (1998-2006) 15 gól

2. Gerd Müller (német, 1970-1974) és Miroslav Klose (német, 2002-2010) 14-14

4. Just Fontaine (francia, 1958) 13

5. Pelé (brazil, 1958-1970) 12

6. Kocsis Sándor (1954) és Jürgen Klinsmann (német, 1990-1998) 11-11

6. Kocsis Sándor (1954) és Jürgen Klinsmann (német, 1990-1998) 11-11 Már a harmadik percben vezetést szereztek a németek -->