kézilabda

2019.03.03. 19:20

Nagy vereséget mért a listavezető Szombathely a Szekszárdi FGKC-ra

A Fekete Gólyák idei egyik mérkőzéséről sem mondhatjuk el, hogy “kötelező győzelem” lenne, főleg nem a feljutásért küzdő Szombathely elleni.

Fotó: Makovics Kornél (archív)

Esélyeshez méltón kezdett a vasi egylet, de a kezdeti megszeppenése után magára talalált az FGKC. Az első emberhátrányig jól is tartotta magát a vendéglátó, attól kezdve viszont – a játékvezetőkkel együtt – elvesztették a fonalat Nagy Szilviáék. Rengeteg technikai hibával, gyenge helyzetkihasználással játszottak.

A szombathelyiek sem játszottak úgy, ahogy az a listavezetőhöz illik, de dinamikusabb támadójátékuknak, határozottabb védekezésüknek köszönhetően tartották az 5-7 gól közötti különbséget.

A szünet utáni gyors emberhátrány (0–3-mal jött ki belőle az FGKC) gyakorlatilag megpecsételte a hazaiak sorsát. A nagy akarás és a kapkodó játék újabb hibákat szült, a rendezetlen védelem elleni lerohanásoknak kiütéses vereség lett az eredménye a végére már hitehagyottá vált FGKC számára.

Az utolsó percekben már a fiatalok is lehetőséget kaptak Tabajdi Ferenctől, így az egyaránt 15 éves Bencze Dóra és Balázs Kitti.

A Szekszárd szombaton a második helyen álló NEKA-hoz látogat (kezdés: 15 óra).

Női NB I/B, 14. forduló

Szekszárdi Fekete Gólyák KC–Szombathelyi KKA 19–41 (10–17).

Szekszárd, 300 néző. Vezette: Fehér V., Répás G.

Szekszárd: Schell – Tóth B., Farkas A. 4, Nagy Sz. 3 (1), Gyenis 2, Fehér T. 5, Reisch 3. Csere: Szalai (kapus), Szita, Ambrus K. 1, Bencze D. 1, Balázs K.

Hetesek: 3/1, illetve 5/5

Kiállítások: 4, illetve 4 perc

Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–4, 10. p.: 4–6, 15. p.: 4–10, 20. p.: 6–12, 25. p.: 9–14, 30. p.: 10–17, 35. p.: 12–21, 40. p.: 14–25, 45. p.: 14–27, 50. p.: 16–30, 55. p.: 17–36.