kosárlabda női NB I

2018.02.24. 20:32

A Vasas legyőzésével hangolt a Sopron elleni rangadóra a KSC – Frissítve!

A Vasas Akadémia ellen köszörülte ki a csorbát az Atomerőmű KSC Szekszárd, visszatérve a győzelem útjára.

Berg Sándor/TEOL, fotó: Makovics Kornél

Olyan helyzetben volt a KSC Szekszárd tegnap, amilyenben legutóbb majdnem egy éve, 2017. február 2-án: vereség után kellett talpra állniuk Studer Ágneséknek az alapszakaszban. A Sopron elleni 53–79 után könnyedén győzték le a Diósgyőrt (83–67), amit még 21 siker követett a zalaegerszegi vereségig.

A szekszárdiaknak mindössze három napjuk volt feledtetni a szerdai 68–57-es vereséget, s a találkozó elején látszott is a játékukon, hogy a fejükben ott motoszkált még a zalai meccs. Olyan dobások maradtak ki hazai részről, amik edzésen, de meccsen is tízből legalább nyolcszor bemennek. A Vasas pedig élt az eséllyel és egy félidőn át egyenrangú partnere volt a listavezetőnek.

A második félidőben már régi önmagát idézte a KSC, és végül magabiztosnak tűnő győzelmet aratott. A 2017-es év legjobb Tolna megyei női kosárlabdázójának megválasztott Studer Ágnes (a találkozó előtt dr. Sólyom Bódogtól, a megyei szövetség elnökétől emlékplakettet, Szabó Gergő klubigazgatótól pedig virágcsokrot vehetett át) és Gereben Lívia egymást múlták felül – utóbbi legjobb szekszárdi mérkőzését játszva 20 pontig jutott.

Atomerőmű KSC Szekszárd–Vasas akadémia 86–67 (22–19, 23–22, 22–16, 19–10)

SZEKSZÁRD: STUDER Á. 16/6, Oblak 2, Theodoreán 3/3, Bálint R. 6, MCCALL 14Csere: Mansaré 4, GEREBEN 20/3, Costa 4, Krnjics 13, Kiss V. 2, Studer Zs. 2

Edző: Djokics Zseljko

VASAS: KALU 17, Böröndy 10/3, Tóth O. 6, MÉRÉSZ 12, Karakasevics 6Csere: Hejlic 4, DOMBAI  9/3, Kaposi-Demeter, Ambrus 1, Tóth D. 2

Edző: Földi Attila

Szekszárd, 1000 néző. V: Balog Gy., Hervay, Kovács N.

Az eredmény alakulása: 3. perc: 7–2, 6. p.: 15–8, 9. p.: 19–13, 12. p.: 28–26, 16. p.: 38–30, 19. p.: 43–38, 21. p.: 49–41, 24. p.: 54–43, 27. p.: 60–53, 30. p.: 67–57, 33. p.: 76–61, 36. p.: 78–61, 39. p.: 84–67

Mestermérleg

Djokics Zseljko: – Nagyon fontos volt, hogy mindannyian észrevegyük, milyen nehéz is győzni ebben a bajnokságban. Különösen örülök, hogy csapatként sikerült ezt megtennünk.

Földi Attila: – Kezdünk csapatként egyre jobbak lenni. A legjobbunkhoz azonban még idő kell, lévén, mi vagyunk a legfiatalabb csapat a bajnokságban. Úgy néz ki, egy félidőre a listavezető ellen is fel tudjuk venni a versenyt. Azon dolgozunk, hogy ez kitartson a mérkőzés végéig.