Bronzérmes a SZAC

2018.04.25. 10:21

Idegenben is legyőzték a helyosztón a krumloviakat

Harmadik helyen végzett a női Klubcsapatok Szuperligájában a Szekszárd AC, miután az első meccshez hasonlóan a visszavágón is 6:2-re nyert a TT Moravsky Krumlov ellen.

A szekszárdiak bronzérme igazából már akkor biztos volt, amikor még egyetlen labdamenetet sem játszottak le a helyosztóból. Ebben a sorozatban mindössze két csapat szerepel, amelytől tartania kell a SZAC-nak, Madarász Dóráék balszerencséjére az elődöntőben az egyikkel, a rekordgyőztes linziekkel kerültek össze. A másik ilyen rivális a kínaiakkal és honosított kínaiakkal felálló horvát Dr. Casl, egy zágrábi milliárdos kedvenc „hóbortja”.

A két csapat – mármint a Szekszárd és a Krumlov – a csoportmeccsek során is találkozott, s a SZAC akkor is könnyedén oda-vissza legyőzte cseh riválisát. A helyosztó 6:2-es hazai győzelmének tudatában pedig totális nyugalommal várhatta a visszavágót Türei Ferenc és Szily György csapata. Nem is volt gond, hiszen bár szorosan alakultak a szettek, a csehek csak 0:4 után tudták megszerezni az első győzelmüket. Valójában 0:3 után már nem is volt értelme lejátszani a hátralévő partikat, mert a Moravsky Krumlov csak egy 6:1-es, vagy egy, az odavágónál simább szetteket hozó 6:2-es győzelemmel tudta volna a maguk javára fordítani a párharcot. Erre azonban esély sem volt.

A szekszárdiak három év alatt begyűjtötték az összes érmet a KSZL-ben, 2016-ban aranyat, tavaly ezüstöt nyertek, s a dobogó – ha az idény előtt a döntős szereplés volt is kitűzve –, idén is meglett. Az arany pedig úgyis jön a hazai Extra Ligában, ahol nincs igazi ellenfele a SZAC-nak.

Női Klubcsapatok Szuperligája, a 3. helyért, visszavágó.

TT Moravsky Krumlov-Szekszárd AC 2:6.

Eredmények, páros: Kristina Mikulcova, Jekatyerina Csernyavszkaja-Madarász Dóra, Bálint Bernadett 1:3 (5-11, 11-4, 9-11, 9-11).

Egyéni mérkőzések: Kristina Mikulcova-Bálint Bernadett 2:3 (8-11, 11-7, 11-9, 8-11, 5-11), Barbora Kapounova-Imre Leila 2:3 (12-10, 9-11, 4-11, 11-9, 7-11), Jekatyerina Csernyavszkaja-Madarász Dóra 2:3 (11-6, 5-11, 12-10, 5-11, 5-11), Barbora Kapounova-Bálint Bernadett 2:3 (11-9, 11-9, 7-11, 4-11, 9-11), Kristina Mikulcova-Madarász Dóra 3:2 (8-11, 11-9, 11-9, 6-11, 11-9), Jekatyerina Csernyavszkaja-Imre Leila 3:1 (10-12, 11-9, 11-6, 11-6), Barbora Kapounova-Madarász Dóra 0:3 (7-11, 5-11, 7-11).

A harmadik helyet kettős győzelemmel, 12:4-es győzelmi aránnyal szerezte meg a Szekszárd AC.