Göcsej kupa

2018.09.14. 19:56

Győztes meccsel kezdett a Szekszárd

A házigazda ZTE NKK 70–67-es legyőzésével kezdte tegnap a 49. Göcsej Kupát az Atomerőmű KSC Szekszárd, amelyben remek teljesítményt nyújott a két válogatott légiós, a szerb Nevena Jovanovics (26 pont, abból három tripla) és a svéd Frida Eldebrink (16 pont, abból négy tripla). A KSC-hez nemrég visszatért Erica McCall kilenc ponttal járult hozzá csapata sikeréhez.

Studer Ágnesék kezdték jobban a mérkőzést, de a hazai közönség előtt játszó zalaiaknak még a szünet előtt sikerült utolérniük őket (28–28).

A második félidő gyors fordítással indult (31–34), de egy percen belül már ismét a bajnoki ezüstérmes szekszárdiak vezettek (41–34). A ZTE nem adta fel, amiből egy szoros, kiélezett mérkőzés kerekedett ki. Az utolsó percben is felváltva vezettek a felek, de Jovanovics a kritikus pillanatokban nem hibázott, ezzel eldöntve a találkozót.

Atomerőmű KSC Szekszárd–ZTE NKK 70–67 (17–11, 14–19, 21–18, 18–19).

Szekszárd: Studer Á. 3/3, Theodorán, Mansaré 2, Jovanovic 26/9, Bishop 6. Csere: Elderbrink 16/12, Bálint R. 1, McCall 9, Gereben 5/3, Kiss V. 2.

Djokics Zseljko együttesére holnap az orosz Jenyiszej, holnap után az UNI Győr vár.