2018.11.10. 19:02

A KSC nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából

Az első félidőben úgy tűnt, könnyedén veszi CMB CARGO UNI Győr elleni akadályt az Atomerőmű KSC Szekszárd, de, ha nehezen is, de végül győzni tudtak Frida Eldebrinkék.

Állva hagyta az első negyedben a vendégeket a Szekszárd, amely elsősorban tripláikkal sokkolta a kisalföldieket. A sérüléséből a Nymburk elleni szerdai Európa Kupa-mérkőzésen visszatért Abby Bishop és Frida Eldebrink kettőt, Theodoreán Alexandra pedig egyet süllyesztett el a hálóba a vonalon kívülről.

Az edzőcserén nemrégen átesett Győr az első félidőben még kereste önmagát, a szerb Milos Pavlovicsnak nem sok ideje volt még saját képre formálni új csapatát. Ez azonban mit sem von le a KSC érdeméből, amely szebbnél szebb kosarakat szerezve magabiztos előnnyel mehetett a nagyszünetre.

A második félidő elején már 19 ponttal is meglógott a KSC, de – faultproblémák miatt – két belső emberét, Erica McCallt és Bishopot kénytelen volt jegelni Zseljko Djokicsnak. Elsősorban Eldebrink tripláival úgy tűnt, ezt az átmeneti időszakot kibekkelik a szekszárdiak, de a Győr vérszemet kapott és vészesen közelített a hazaiakra.

Az utolsó negyedre visszajött a KSC két magasembere, de a kisalföldiek ekkor már olyan hőfokon égtek, hogy nem lehetett megállítani őket (38.perc: 62-62). Legalábbis úgy tűnt, de a szekszárdi szív ismét nagyot dobbant, Eldebrink higgadt büntetőzése és a csapat utolsó egy percben mutatott védekezése végül sikerre vezette a KSC-t.

Djokics Zseljko: – Álomszerű első félidőt produkáltunk. Tudtuk, hogy a Győr felszívja magát a szünet után, de azt nem gondoltuk, hogy ennyire visszajönnek. Az utolsó percek mutatták, hogy vannak vezérei ennek a csapatnak.

Milos Pavlovics: – Szörnyen kezdtük a mérkőzést, egy ilyen csapat ellen ezt nem lehet megtenni. A második félidőben harcosabbak lettünk, nagy hátrányból jöttünk vissza, ami a jövőre nézve pozitívum. Erős kerettel rendelkezünk, biztos vagyok benne, hogy tudunk ennél is jobban játszani.

Női kosárlabda NB I.

Atomerőmű KSC Szekszárd–CMB CARGO UNI Győr 68–64 (23–12, 18–12, 12–18, 15–22).

Szekszárd, 1100 néző. V: Benczur, Frányó, Lengyel Á.

SZEKSZÁRD: STUDER Á. 7, ELDEBRINK 22/12, Gereben 2, McCall 11, BISHOP 13/6. Csere: Kiss V. 2, Theodoreán 3/3, Jovanovics 8/6, Mansaré Edző: Djokics Zseljko

GYŐR: BROWN 15/9, Raksányi 11, Török Á. 4, SPANOU 3, Krnjics 7. Csere: Baffy, Czank 7, GRAY 15, Nagy D. 2, Varga Zs., Szabó P. Edző: Milos Pavlovics

Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–4, 6. p.: 14–6, 9. p.: 21–10, 12. p.: 28–12, 15. p.: 31–17, 18. p.: 37–21, 21. p.: 43–24, 27. p.: 51–28, 30. p.: 53–42, 34. p.: 59–54, 37 p.: 60–59, 38. p.: 62–62