Kézilabda

2018.11.28. 17:38

Hat vereség után győzött ismét a Tamási együttese

Legutóbb szeptember 22-én örülhetett győzelemnek a Tamási KC az NB II-es bajnokságban. Szombaton több mint két hónapja tartó negatív szériát törtek meg a Marcali legyőzésével Gulyás Lenkéék.

Férfi NB II, Délnyugat, a 9. fordulóban

Rinyamenti KC–Hőgyészi KC 31–24 (14–12). Nagyatád, 160 néző. Vezette: Rozina, Ujvári. Hőgyész: Hudra – Teimel M. 3, Bock 5 (3), Vojkovics Gy., Szabó T. 3, TEIMEL R. 5, Vojkovics I. 3. Csere: Farkas G., Molnár B. (kapusok), Héger 1, Vald 4, Simigh, Zatureczki, Kovács Á., Kovács I. Edző: Bán Tamás.

Hetesek: 3/3, ill. 4/3.

Kiállítások: 10, ill. 4 perc.

Türelmesen, jól kezdte a rangadót a HSC, támadásban megtalálták a réseket a védőfalon, a félidő utolsó 5-8 percében viszont elvesztette a fonalat a vendéggárda. A szünet után kapkodóvá vált a hőgyésziek játéka, kapusteljesítményük és védekezésük is elmaradt a korábbi meccsekhez képest. Ez tetézte, hogy Vald Benjamin rásérült múlt heti combsérülésére, így belsőposzton csere nélkül maradtak a vendégek, akik a mérkőzés végére (addig 2-3 gól volt csak a csapatok között) fizikálisan is elfogytak. Ifi: 29–26.

Bán Tamás, a hőgyésziek edzője: – Ezúttal szerencse, hogy kevés fiatal volt kint a mérkőzésen, mert a látottak alapján biztosan másik sportágat választottak volna.

Női NB II, Délnyugat, a 9. fordulóban

Tolna KC–PEAC 19–22 (7–10). Tolna, 152 néző. Vezette: Kapás, Palásti. Tolna: Tancz, Lénárt (kapusok), Máté Zs. 1, Csajkó 4, Gaál O. 2, Pásztor K. 1, Gál D. 6, Lengyelfalusy 3, Izsák A. 2, Szmacska, Domsa. Edző: Gálné Vígh Zsuzsanna.

Hetesek: 5/2, ill. 8/5.

Kiállítások: 2, ill. 10 perc.

Mindkét csapat a védekezésre helyezte a hangsúlyt az első félidőben, így egymás hibáiból sem tudtak előnyt kovácsolni. A Tolna tízperces rövidzárlatát kihasználva mehetett előnnyel pihenőre a PEAC együttese. A második félidőt lendületesen kezdték a hazaiak, négy perc alatt ledolgozták hátrányukat. A 49. percig felváltva estek a gólok, majd ismét következett egy hosszabb góltalan időszak a tolnaiak részéről. Gálné Vígh Zsuzsanna tanítványai hibát hibára halmoztak, s ez végül újabb vereséghez vezetett a középmezőnyhöz tartozó baranyaiak ellen. Ifi: 16–35.

Tamási KC–Marcali VSzSE 29–19 (16–13). Tamási, 70 néző. Vezette: Krupánszki, Pap Á. Tamási: JÁNOS F. – Sákovics B. 3, Seemann, LANCZKI ESZTER 5, Sákovics K. 1, GULYÁS L. 13 (2), SALAMON CS. 6. Csere: Szalai (kapus), Kersák, Fölker, Farkas E. 1. Edző: Varga László.

Hetesek: 2/2, ill. 8/5.

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

A védekezés, a fegyelmezett visszarendeződés, valamint a kiváló kapusteljesítmény, illetve támadásban Gulyás Lenke ellenállhatatlan betörései alapozták meg a Tamási győzelmét. A hazai gárda fokozatosan lépett el ellenfelétől, amely ugyan próbált felzárkózni, de kapkodó játéka sok hibával párosult, miközben vendéglátóik higgadtak tudtak maradni, így értékes győzelmet arattak. Ifi: 31–29.

Varga László, a tamásiak edzője: – Mindent a megbeszéltek szerint cselekedtünk, ennek meglett az eredménye. Külön dicséret illeti az ificsapatot, amely tizenegygólos hátrányból fordított, és nyert.