2018.11.10. 20:37

Sopronban is elesett az Atomerőmű SE

A gyengébb kezdés döntött a Sopron KC és az Atomerőmű SE bajnokiján.

Fotó: Molnár Gyula (archív)

Négy és fél perc után szerezte első pontjait az ASE (8–3), amely komoly munkát tette bele abba, hogy a nagyszünetre négy pontra tudjon felzárkózni, hogy a második félidő elején már a paksiaknál legyen az előny (39–40). Sokáig fej-fej mellett haladt a két gárda, a harmadik felvonás végét, és a záró negyed elejét megnyomta a Sopron, így ismét a hazaiak álltak győzelemre (60–50). Az ASE innen is fel tudott zárkózni (36. p.: 66–64), de a hajrát a hazaiak nyomták meg jobban.

A Sopron továbbra is veretlen hazai pályán, míg az Atom negyedik meccséből a harmadik veszítette el távol a Gesztenyés úttól.