2019.01.26. 20:13

Nagy csatában kapott ki az Atomerőmű SE a Falco KC vendégeként

Nagy csatára késztette, de nem tudta legyőzni a Falco KC-t az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda NB I szombati rangadóján. A spanyol Estudiantes csapatától hazaigazoló Perl Zoltánnal megerősödött szombathelyiek az első félidőben jobban játszottak, és a félidőben 34–24-re vezettek. A pihenő után viszont egy másik ASE futott ki a pályára, Eilingsfeld Jánosék nagyon elkapták a fonalat és egy 10–0-s rohanásnak köszönhetően a 23. percben már ők álltak jobban (35–36), sőt a 28. percben is vezettek (48–49). A negyedik felvonás egészen a 34. percig izgalmasan alakult, fej-fej mellett haladtak a csapatok (34. perc: 59–57), de a hajrá az okosabban, taktikusabban játszó Falcónak sikerült jobban – hiába kért többször is időt Schmidt Béla, hiába próbálta meg rendezni a sorokat a szakember, az ASE-nak ekkor már nem volt esélye.

A paksiaknál a szerb Nikola Jevtovics a 16 pontja mellé 9 lepattanót szedett le, a Szombathelyről elküldött, az Atomban kikötő Julian Norfleet pedig 7 ponttal és 8 gólpasszal zárt. A Falco KC szezonbeli nyolcadik hazai bajnokiját is megnyerte, az Atomerőmű SE jövő szombaton a bajnoki címvédő Szolnoki Olaj ellen folytatja.

Férfi kosárlabda NB I, a 17. fordulóban

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–Atomerőmű SE 83-72 (17-10, 17-14, 21-27, 28-21). Szombathely, Aréna Savaria, 2880 néző. V.: Tőzsér D., Boros T., Kulcsár T.

Falco: Govens 8/6, Váradi 3, Bíró, BRUINSMA 24/6, REDDIC 13. Csere: CURRY 23/15, Balmazovics 3/3, Tóth N. 2, Perl 7.

ASE: Kovács Á. 7/6, Norfleet 7/3, Henton 11/9, Eilingsfeld 7/3, Trajkovszki 2. Csere: FAUST 8/3, JEVTOVICS 16, Ruják 4.