olimpia

2019.03.19. 20:02

Kajtár Eszter bronzérmes az olimpián Abu Dhabiban

Remekül szerepelt és bronzérmet szerzett az Abu Dhabiban rendezendő speciális olimpián Kajtár Eszter. A pincehelyi lány Vizsnyai Dáviddal alkotott egyesített asztalitenisz párost, s állhatott fel a dobogóra.

A regölyi székhelyű Hully Gully Szabadidő és Sportegyesületben játszó lány és társa a keddi versenynapon előbb – a későbbi bajnok – szlovák (0:3), majd egy orosz kettőstől szenvedett vereséget (1:3), az éremcsatában viszont szettvesztés nélkül győzte le Szerbiát (3:0), ezzel megszerezve a harmadik helyet és a bronzot.

A 62 tagú, tizennégy sportágban érdekelt magyar küldöttség 25 arany-, 20 ezüst- és 11 bronzéremnél, tizenhárom negyedik, négy ötödik és egy hatodik helyezésnél tart a Speciális Olimpia Nyári Világjátékán.